Ciąg dalszy wędrówki Wystawy "100 lat KUL" w Wielkiej Brytani

Wędrówka wystawy zagościła  tym razem w parafii Villeseden Green w dniach od 8 do 21. W niedziele 16 czerwca wykład zatytułowany "Jan Paweł II - ojciec jednoczących się narodów" wygłosił ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek (Rektor KUL w latach 1998-2004).

kul_plakat_2019_londyn_16_czerwca-page-001

Bardzo dziękujemy Ojcom Jezuitom za życzliwość i otwartość.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

2019-06-25

"Italiano senza confini" - wakacyjny kurs konwersatoryjny języka włoskiego i włoskiej kultury

Serdecznie zapraszamy na wakacyjny kurs konwersatoryjny języka włoskiego i  włoskiej kultury "Italiano senza confini".   Stanowi on połączenie języka i kultury, dzięki czemu nauka jest dużo łatwiejsza. 

Kurs trwa 30 godzin i zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i środy w następujących grupach:

-grupa początkująca (A0) - 16.00-17.30                              
-grupa średniozaawansowana (A1+/A2) - 17.30-19.00
-grupa zaawansowana (B1) - 19.00-20.30

Zapisy właśnie ruszyły.
Koszt uczestnictwa w kursie to 240 zł (pracowników, studentów i absolwentów KUL obowiązuje zniżka 20%). Zapisy za pośrednictwem:
maila: uo@kul.pl 
kontaktu telefonicznego: 81 445-42-90

Zajęcia rozpoczną się 8 lipca. Podczas pierwszych zajęć zostaną omówione wszelkie kwestie organizacyjne.

colosseum-690384_960_720

2019-06-24

Ostatnie spotkanie w tym roku akademickim na wykładach z najmłodszymi studentami

Czas płynie bardzo szybko i w ten sposób spotkaliśmy się już po raz ostatni na zajęciach z najmłodszymi studentami. Tym razem graliśmy w gry logopedyczne oraz obserwowaliśmy jak tańczy świeca i skacze ryż. Na koniec podsumowaliśmy zdobyte w cały semestrze informacje dotyczące kreatywności i udowodniliśmy, że wszystkie informacje potrafimy wykorzystać w praktyce.

Na czas wakacji naszym małym studentom życzymy bezpieczeństwa, słońca i radości :) Do zoczenia w październiku!

Zapraszamy do obejrzenia galerii z zajęć.

 

columbine-3379045_960_720

2019-06-18

Szymon Hołownia gościem Uniwersytetu Otwartego

12 czerwca naszym gościem specjalnym będzie znany katolicki dziennikarz, pisarz i publicysta Szymon Hołownia. O godz. 11.00 spotka się z uczniami zaprzyjaźnionych z Uniwersytetem szkół średnich rozmawiając z nimi na temat: „Dobro zaczyna się ode mnie”. Następnie o godz. 14.30 Uniwersytet Otwarty zaprosił Dyrektorów i kadrę pedagogiczną tych szkół oraz wszystkich pracowników i studentów KUL na spotkanie „Dlaczego warto pomagać”.
Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z panem Szymonem Hołownią serdecznie zapraszamy do sali CTW 113 na godz. 14.30.

 

szymon


Zapraszamy do galerii ze spotkania.

2019-06-11

Wystawa "100 lat KUL" odwiedziła parafię Swindoon

W dniach od 1 do 7 czerwca Wystawa "100 lat KUL" będzie w parafii Swindoon.

kul_plakat_2019_wystawa_londyn-page-001

 

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Jarosławowi Kozakowi za życzliwość i pomoc w organizacji. Zapraszamy do zobaczenia galerii z wydarzenia.

 

2019-06-05

Kolejny krok wędrówki Wystawy "100 lat KUL" – Wielka Brytania

W ostatnich dniach wystawa opowiadająca o stuletniej historii Uniwersytetu, jego wyjątkowej roli w kształtowaniu elit oraz  przedstawiająca jego dzisiejsze oblicze dotarła do kolejnych grup odbiorców. Po inauguracyjnych ekspozycjach w USA i Kanadzie sprzed kilku miesięcy, tym razem zagościliśmy w Wielkiej Brytanii. Opowieści o Uniwersytecie już się rozpoczęły, a ich inauguracja miała miejsce w jednej z parafii zrzeszonej w Polskiej Misji Katolickiej Anglii i Walii, w Swindon. W dalszej kolejności zaplanowane są wizyty w parafiach londyńskich. Do miejsc odwiedzanych przez wystawę dołączyć mają także instytucje i szkoły.  

Tradycyjnie już oprócz oglądania wystawy odbędą się  prelekcje wygłoszone przez wykładowców związanych z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II i spotkania zachęcające do skorzystania z oferty Uczelni. Przedsięwzięcie koordynowane przez Uniwersytet Otwarty zaadresowane jest do szerokich grup odbiorców, u których mamy nadzieję wzbudzić zainteresowanie propozycjami Uniwersytetu nie tylko znającymi język polski. Ogromnie cieszy nas fakt,  że wystawa wzbudza zaciekawienie i spotyka się z życzliwością.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

2019-06-04

Wystawa JAN PAWEŁ II - DAR POLSKI DLA ŚWIATA w dniach 1 – 28 czerwca będzie w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie

Nasza wystawa tym razem odwiedzi Rzeszów. W dniach 1-28 czerwca będzie można ją zobaczyć w holu głównym Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15.
Wystawa będzie częścią zaplanowanych uroczystości jakie mają miejsce z okazji roku jubileuszowego 40-lecia pierwszej pielgrzymki Papieża - Świętego Jana Pawła II do Polski oraz 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a także dalszego świętowania 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym czasie zorganizowanych jest szereg wydarzeń, tj. koncertów, debat, a także IV Zjazd Szkół im. Jana Pawła II Województwa Podkarpackiego.

Stanowi to doskonałą okazję do promocji Uczelni i jej aktualnej oferty.

Relacja z wydarzenia.

2019-05-29

31 maja - Piknik Naukowy w Nakle nad Notecią

Jak co roku, przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wyruszają do Nakła nad Notecią do szkół będących pod patronatem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i związanych z Fundacją Potulicką. Tym razem, zamiast serii wykładów i spotkań w poszczególnych szkołach, główną atrakcją będzie Piknik Naukowy, który odbędzie się 31 maja br. Całość wydarzenia rozpocznie Msza św. w kościele Świętego Stanisława w Nakle. Warsztaty, pokazy i koncerty odbywać się będą na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle.

Uniwersytet reprezentowany będzie przez 11 osób należących do świetnych popularyzatorów nauki naszej Uczelni. Zaplanowane są warsztaty naukowe i artystyczne, połączone z pokazami. Koordynacją przedsięwzięcia zajmują się Uniwersytet Otwarty KUL i Fundacja Potulicka. Wydarzenie to jest wspaniałą okazją do wzbudzenia w najmłodszych adeptach nauki ciekawości
i zaszczepienia w nich pasji poznawania otaczającej nas rzeczywistości.

            

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją w prasie dotyczącą pikniku.

2019-05-28

30-31.05 Uroczysta gala Lubelskiego Kuratora Oświaty

W dniach 30-31  maja br. na naszym Uniwersytecie odbędą się uroczystości związane z uhonorowaniem laureatów konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa lubelskiego w roku szkolnym 2018/2019.

Poza wręczeniem nagród laureatom, celem uroczystej gali jest również promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych i utalentowanych oraz podziękowanie nauczycielom i dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami.

Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest Uniwersytet Otwarty KUL.

2019-05-28

Zajęcia w maju

Za nami kolejny miesiąc z programem dla najmłodszych studentów. Tym razem20190510_113439 nauczyliśmy się jak radzić sobie z konfliktami, a także nabyliśmy umiejętność mówienia w taki sposób, aby inni chcieli nas słuchać. Dodatkowo podczas pracy w grupach wykorzystaliśmy swoją wzajemną kreatywność tworząc piękne prace plastyczne. Przed nami został już ostatni miesiąc w tym roku akademickim. Nie możemy się już doczekać czego się wspólnie dowiemy w czerwcu :)

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć.

 

2019-05-22