16 stycznia - spotkanie Akademii Prawa Europejskiego

903451_16811527Przypominamy, że już jutro odbędzie się kolejne spotkanie w ramach AKADEMII PRAWA EUROPEJSKIEGO, organizowanej przez Instytut Europeistyki KUL oraz Uniwersytet Otwarty.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału!

Odbędzie się ono 16 stycznia w godzinach 10.00 - 12.45 w sali CTW-113 (Centrum Transferu Wiedzy, wejście od Kościoła Akademickiego, I piętro). Tematem spotkania będzie Państwo w Unii Europejskiej.

Zajęcia są bezpłatne, należy jednak wcześniej zgłosić udział uczniów ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, poprzez wypełnienie i dostarczenie formularza  do sekretariatu UO lub przesłanie skanem na adres uo@kul.pl

2018-01-15

Trwa nabór do Akademii Młodych Humanistów

1193101_830384401Miło jest nam poinformować, że do 15 lutego br. trwa nabór do Akademii Młodych Humanistów, organizowanej przez Instytut Filologii Polskiej, Instytut Historii, Wydział Filozofii oraz Uniwersytet Otwarty KUL. Akademia skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a udział w niej jest bezpłatny. 

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do składania zgłoszeń.

Szczegóły dot. naboru: AMH_KUL_2018
Formularz zgłoszeniowy do pobrania rekrutacja_2018.

2018-01-15 Czytaj dalej...

18 stycznia - "Shanghai – czarno na białym"

ciekawi_swiata_1Serdecznie zapraszamy na ostatni w tym semestrze podróżniczy pokaz slajdów

Shanghai – czarno na białym

który odbędzie się 18 STYCZNIA, o godzinie 17:00 w sali GG-110.
(Gmach Główny, wejście od Al. Racławickich).

Przewodnikiem po czarno-białym Shanghaiu będzie Marcin Matys.
Pokaz odbywa się w ramach cyklu spotkań Otwarci na świat. 

2018-01-10

2-27.01.2018 Wizyta studentów z University of St. Thomas

W dniach 2-27 stycznia 2018 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny będzie miał przyjemność gościć grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczyć  będą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context. Na 28 uczestników czeka intensywny czas wypełniony nie tylko wykładami, ale także wycieczkami, wizytami oraz spotkaniami. Niemal czterotygodniowa edukacja zostanie zakończona egzaminami. Cieszymy się, że jest to kolejna wizyta na KUL studentów i profesorów z tego amerykańskiego uniwersytetu.

Fotogaleria

2017-12-20 Czytaj dalej...

Dzień Otwarty KUL w Tomaszowie Lubelskim organizowany przez Uniwersytet Otwarty KUL

12 grudnia organizowaliśmy Dzień Otwarty KUL w Tomaszowie Lubelskim. Rozpoczął się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem ks. Proboszcza Czesława Grzyba. Homilię wygłosił ks. prof. Marian Pokrywka.

Dzięki gościnności Pana Burmistrza Wojciecha Żukowskiego mogliśmy poznać Tomaszów oraz zobaczyć wspólne dzieło Księdza Proboszcza i Burmistrza jakim są pamiątkowe tablice symbolizujące najważniejsze wydarzenia, osoby i miejsca z Tomaszowa Lubelskiego oraz Polski.
Część oficjalna rozpoczęła się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym KUL wykładami:

dr Agaty Celińskiej-Miszczuk Sukces niejedno ma imię... nadaj mu Swoje. O sile  charakteru człowieka oraz dr hab. Macieja Münnich Starożytny Egipt wiecznie żywy

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia. 

2017-12-14

Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

20 listopada br. odbyła się uroczysta ceremonia, podczas której członkowie dziewięciu rodzin z Lubelszczyzny dołączyli do grona Sprawiedliwych wśród Narodów Świata – osób, które bezinteresownie, z narażeniem życia ratowały Żydów przed zagładą w czasie II wojny światowej. To najwyższe izraelskie wyróżnienie cywilne odebrali bliscy uhonorowanych osób. 

Po ceremonii odbyły się warsztaty integrujące izraelskich i polskich uczniów, które zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Uniwersytet Otwarty KUL i IX Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Lublinie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ceremonii i warsztatów.

2017-11-24

Listopadowe zajęcia w Uniwersytecie Otwartym KUL

img_1940Kolejny miesiąc zajęć niemal za nami...
W listopadzie, podczas zajęć organizowanych w ramach programu dla szkół podstawowych, z naszymi najmłodszymi studentami spotkaliśmy się aż trzykrotnie. Podczas spotkania na Uniwersytecie, uczniowie tradycyjnie uczestniczyli w trzech godzinach zajęć. Podczas pierwszych - mikrobiologicznych, mieli okazję zdobyć nie tylko teoretyczną wiedzę nt. bakterii, ale również wyhodować swoje własne. Drugie zajęcia "Tajemnicze zagadki nauki" pozwoliły im wczuć się w rolę naukowych detektywów, natomiast trzecia godzina poświęcona była ekologii i przygotowana została przez przedsiębiorstwo KOM-EKO.
Łącznie w listopadzie odwiedziło nas blisko 200 uczniów z pięciu lubelskich szkół podstawowych.
Zapraszamy do fotogalerii.
2017-11-21

Akademia Prawa Europejskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

903451_16811527

W grudniu br. rusza kolejna edycja Akademii Prawa Europejskiego organizowanej przez Instytut Europeistyki KUL oraz Uniwersytet Otwarty KUL. 
APE organizowane jest z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych i stanowi cykl 5 spotkań poświęconych podstawom integracji i prawa europejskiego. Zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Europeistyki mają miejsce raz w miesiącu w godzinach 10.00-12.45.

ZASADY I HARMONOGRAM 2017/2018

Chęć uczestnictwa należy zgłaszać poprzez wypełnienie FORMULARZ (przez nauczyciela) i odesłanie go na adres mailowy (skan z odręcznym podpisem) lub złożenia osobiście w siedzibie Uniwersytetu Otwartego KUL (Al. Racławickie 14, Gmach Główny, pok. 109A).

2017-10-27

Włochy bez tajemnic - kurs języka włoskiego i włoskiej kultury

wlochy1Trwają zapisy na językowo-kultorowy kurs włoskiego "Włochy bez tajemnic". Zajęcia prowadzone będą - tak jak w poprzednich semestrach - przez dr Aleksandrę Krauze-Kołodziej. Kurs stanowi ciekawe rozwiązanie dla osób chcących zarówno nauczyć się języka, jak i dowiedzieć się czegoś na temat włoskiej historii, sztuki oraz różnych aspektów kultury Włoch.

Terminy spotkań dla poszczególnych grup w dalszej części aktualności.

Zapraszamy do kontaktu :)

2017-10-17 Czytaj dalej...

Wizyta studentów z University of Notre Dame na programie edukacyjnym

progress-bar-600W dniach 14 - 22 października br. gośćmi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II byli- po raz kolejny - studenci z University of Notre Dame w USA.

Dziesięciodniowy program przygotowany specjalnie dla studentów jednego z najbardziej prestiżowych katolickich uniwersytetów na świecie zatytułowany jest The Church in Poland, Iconography, and John Paul II on the Human Person.

Jest nam niezmiernie miło podkreślić fakt, że jest to już kolejna wizyta studentów z Uniwersytetu Notre Dame na KULu.

Zapraszamy do fotogalerii z ich pobytu w Polsce. 

2017-10-13 Czytaj dalej...