Akademia Młodych Humanistów - pierwsze spotkanie po wakacjach

1193101_830384401Rok szkolny rozpoczął się już na dobre, zapraszamy więc na pierwsze w tym semestrze spotkanie Akademii Młodych Humanistów! 
Odbędzie się ono 25 września (poniedziałek) pod hasłem 
Na początek: „proste” pytania!
Wszystkich uczestników Akademii zapraszamy od godziny 8.30 na indywidualne spotkanie z tutorami, po których o godzinie 9.30 w sali CTW-114 
(Centrum Transferu Wiedzy, I piętro) rozpocznie się część wykładowa.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem spotkania: AMH_25.09.2017

2017-09-20

Wkrótce nowy semestr na Uniwersytecie Otwartym!

board-142741_960_720Niedługo rusza nowy semestr zajęć na Uniwersytecie Otwartym KUL, a wraz z nim spotkania dla grup uczniów szkół podstawowych. Znamy już ich terminy oraz tematykę zajęć, zapraszamy do zapoznania się z nimi pod poniższym linkiem:

HARMONOGRAM

Dodatkowo informujemy, że zarówno dla szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych istnieje możliwość umówienia się na wybrane przez Państwa zajęcia w dogodnym dla Państwa terminie (min. trzy tygodnie wcześniej) w specjalnej formule Stwórz własne zajęcia.

Konstruując program indywidualnych zajęć uniwersyteckich, można wybierać nie tylko z najnowszych propozycji znajdujących się w obecnym programie na semestr zimowy, ale również z wielu innych propozycji:

Zapraszamy do kontaktu! :)

2017-09-01

Niektóre relacje szkół z zajęć Uniwersytetu Otwartego KUL

Z roku na rok nasza oferta edukacyjna dla szkół podstawowych spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Bardzo nas to cieszy! Tym bardziej cieszą nas pozytywne opinie uczestników zajęć oraz ich nauczycielek.

Na stornach internetowych niektórych ze szkół, które gościły u nas w minionym roku akademickim znaleźć można relacje z wizyty naszych najmłodszych Studentów na Uniwersytecie (>>>czytaj dalej).

Bardzo cieszymy się, że nasze zajęcia podobają się naszym Studentom, którzy obecnie mają jeszcze wakacje. My natomiast pracujemy nad nowym programem, który niebawem zostanie opublikowany i już dzisiaj zapraszamy wszystkich zainteresowanych najmłodszych Studentów na zajęcia na Uniwersytecie Otwartym KUL! :)

2017-08-21 Czytaj dalej...

Grupa dzieci z woj. kujawsko-pomorskiego na KULu

20170719_112806Jak co roku, w czasie wakacji KUL gości dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego, zamieszkujące tereny objęte Fundacją Potulicką. Tym razem do Lublina na rekolekcje wyjazdowe przybyło prawie 50 osób. Od 17 do 27 lipca dzieci mogą z bliska przyjrzeć się życiu studenta - zamieszkały w akademiku, stołują się w akademickiej stołówce, a my przygotowaliśmy dla nich specjalne zajęcia i warsztaty. 

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy gościć na naszym Uniwersytecie tak sympatyczną grupę z terenu Fundacji Potulickiej. Mamy nadzieję, ze czas spędzony w naszym mieście i na naszym Uniwersytecie zaowocuje wieloma pięknymi wspomnieniami.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

2017-07-21

Podsumowanie działalności Uniwersytetu Otwartego KUL w roku akademickim 2016/2017

W minionym roku akademickim w zajęciach oraz wydarzeniach organizowanych przez UO KUL wzięło udział blisko 5 tysięcy osób w wieku od 6 do 80 lat. 

dok1-page-001

Pragniemy podziękować instytucjom, z którymi w tym roku akademickim współpracowaliśmy:

- Lubelskiemu Kuratorium Oświaty
- Wydziałowi ds. Wychowania Katolickiego Archidiecezji Lubelskiej
- Bankowi Pekao S.A.
- Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej
- Zespołowi Lubelskich Parków Krajobrazowych
- Komendzie Wojewódzkiej oraz Powiatowej Policji w Lublinie
- Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie
- Akademickiej Sekcji Pomocy Przedmedycznej

 Wszystkim życzymy pięknych wakacji i udanego odpoczynku!

2017-07-18

XIV edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki

lfn_logoW dniach 24-30 września 2017 r. odbędzie się XIV edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki pod hasłem Nauka – między tradycją a współczesnością. W tym roku organizacji wydarzenia przewodniczy Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie. Festiwal przypada w roku jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich oraz obchodów 100-lecia działalności Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Uniwersytet Otwarty, jak co roku bierze udział w tym popularyzującym osiągnięcia naukowe wydarzeniu. Zapraszamy zatem bardzo serdecznie do uczestniczenia. Lista dostępnych projektów znajduje się na stronie: https://projekty.festiwal.lublin.pl/

2017-06-30

L'italiano senza confini - konwersatoryjny kurs wakacyjny języka włoskiego

wlochy1Serdecznie zapraszamy na konwersatoryjny kurs wakacyjny języka włoskiego  L'italiano senza confini. Autorski program kursu przygotowany został przez dr Aleksandrę Krauze-Kołodziej  i stanowi doskonałą okazję do utrzymania kontaktu z językiem podczas wakacji oraz rozwinięcia swoich umiejętności językowych. Kurs dedykowany jest osobom, które miały już kontakt z językiem włoskim, chociażby w małym stopniu.
Zajęcia odbywać się będą w lipcu i sierpniu, 2 razy w tygodniu - w poniedziałki i środy w godzinach popołudniowych.
Po szczegóły zapraszamy do kontaktu: 81 445-42-90; uo@kul.pl

2017-06-20

Zakończenie roku 2016/2017 na Uniwersytecie Otwartym KUL

board-142741_960_720

Na korytarzach Uczelni wciąż jeszcze czuć nerwową atmosferę egzaminów, a dziedziniec niemal codziennie gości szczęśliwych, świeżo upieczonych Absolwentów. Również na Uniwersytecie Otartym KUL kolejny rok akademicki właśnie dobiegł końca. 
Pragniemy gorąco podziękować wszystkim naszym tegorocznym Studentom, zarówno tym najmłodszym, jak i dorosłym!

Tymczasem serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, które przedstawiają co działo się u nas w minionym roku akademickim :)

2017-06-22 Czytaj dalej...

Uroczyste podsumowanie 5. roku działalności Uniwersytetu Otwartego dla najmłodszych studentów

superman-1825720_960_720Uniwersytet Otwarty KUL świętuje w tym roku 5-lecie swojej działalności. Z tej okazji, 19 czerwca odbyła się uroczysta gala podsumowująca działalność  jednostki dla najmłodszych Studentów - uczniów szkól podstawowych. 

Gośćmi tego wydarzenia były dzieci – uczniowie lubelskich szkół podstawowych, ich nauczyciele oraz opiekunowie, wykładowcy - pracownicy naszego Uniwersytetu, którzy prowadzili dla nich zajęcia, a także dyrektorzy i przedstawiciele instytucji, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować w ramach działalności dla najmłodszych. Uroczystość stanowiła formę podziękowań zarówno dla uczestników zajęć jak i dla wszystkich, którzy przez te 5 lat byli zaangażowani w ich zorganizowanie i przeprowadzenie.

Partnerem wydarzenia był Bank Pekao.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji.

2017-06-22

9 czerwca - wykład specjalny dla grupy Amerykanów

9 czerwca na naszym Uniwersytecie będziemy gościć grupę Amerykanów -  uczestników programu wyjazdowego organizowanego przez Bridge To Poland, organizację założoną w USA w celu upamiętniania historii Żydów w Polsce. 

Wizyta grupy została zaplanowana w rocznicę obecności Ojca Świętego Jana Pawła II na naszej Uczelni. Wykład zatytułowany The Catholic Church in Poland and Anti-Semitism – Past and Present, zorganizowany przez Uniwersytet Otwarty KUL, wygłosi ks. prof. Andrzej Szostek.

2017-06-07 Czytaj dalej...