W jaki sposób zamówić we włoskim barze swoją ulubioną kawę oraz jak zarezerwować willę na urlop w przepięknej Toskanii? Jaki jest najmniejszy region Włoch i dlaczego warto go odwiedzić oraz ile rodzajów makaronu jedzą Włosi na co dzień? Odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące języka włoskiego, włoskiej kuchni, historii, literatury, sztuki i muzyki znajdą swoje rozwiązanie podczas kursu „Włochy bez tajemnic, czyli kurs języka włoskiego i włoskiej kultury”. Jest to kurs łączący w sobie intensywną naukę języka włoskiego z możliwością poznania fascynującej kultury Italii "od podszewki".

Kurs łączy w swym programie dwa aspekty: naukę języka włoskiego (konwersacja, słownictwo, gramatyka) z informacjami na temat włoskiej historii, sztuki, literatury oraz innych aspektów kultury Włoch. W toku zajęć omówione zostaną również wybrane problemy społeczno-gospodarcze Półwyspu Apenińskiego.

Kursanci otrzymają gruntowne przygotowanie do dalszej nauki oraz poznają szeroki zakres słownictwa i konstrukcji w języku włoskim, mając okazję rozwinąć wszystkie swoje kompetencje językowe. Zajęcia mają za zadanie nie tylko nauczanie języka przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych, ale także pokazanie różnorodności dziedzictwa kulturowego Włoch i jego wpływu na kulturę całej Europy, w tym Polski.
Kurs „Włochy bez tajemnic, czyli kurs języka włoskiego i włoskiej kultury” prowadzony będzie w formie spotkań obejmujących po 2 jednostki dydaktyczne – łącznie 30 godzin zajęć w semestrze.

Koszt uczestnictwa w semestrze zajęć to 240 zł.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zniżek na kursy w zakładce Płatność > Promocje na samym dole strony.

W razie pytań, prosimy o kontakt.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!