Opłaty: ile, jak, gdzie i kiedy zapłacić?

w razie wątpliwości można pytać o szczegóły w sekretariacie

W roku akademickim 2014/2015 obowiązują następujące stawki za udział w Kursie Wyższej Kultury Religijnej:

  • Dla osób, które rozpoczęły naukę "starym trybem" tzn. w roku 2012 lub wcześniej czyli dla słuchaczy 3 roku, zostały utrzymane stawki i rabaty z czasu rozpoczęcia kursu (tzn. jak w roku akademickim 2012/2013) - szczegóły w sekretariacie UO KUL. Tych Słuchaczy nie dotyczą podane niżej rabaty nowej edycji - jak już zostało napisane - utrzymane zostały rabaty "starego trybu".
  • Dla osób, które rozpoczęły KWKR w roku 2013 (obecny 2 rok), a także tych, które zaczynają go w roku 2014 (obecny 1 rok) opłata podstawowa wynosi 120 zł za semestr, czyli 240 zł za cały rok. Oznacza to, że jedna godzina zajęć kosztuje kursanta jedynie 2 zł.

Opłaty za kurs można wnosić w różny sposób (kliknij tu, aby zobaczyć): np. w kasie KUL, przelewem na poczcie czy w banku, przelewem elektronicznym, płacąc on-line. Na opłaty oczekujemy w następujących terminach:

  • za semestr zimowy (tzw. pierwszy semestr) do 20 października 2014 r.
  • za semestr letni (tzw. drugi semestr) do 1 marca 2015 r.

Uwaga: Każdy, kto rozpocznie kurs później, niż od pierwszych zajęć, proszony jest o dokonanie płatności w ciągu najbliższego tygodnia od pierwszego spotkania.

 

Promocje

Podane niżej promocje dotyczą tylko tych Słuchaczy, którzy rozpoczęli naukę w roku akademickim 2013/2014 oraz 2014/2015. Kursantów z roczników 3 obowiązują ceny i rabaty z poprzednich lat.

Zgodnie z dotychczasową praktyką, także dla osób rozpoczynających KWKR w roku 2013 istnieje możliwość zmniejszenia opłaty podstawowej aż o 50%. Aby uzyskać zniżkę należy spełnić kilka warunków.

  • pracownicy KUL, członkowie Towarzystwa Przyjaciół KUL, studenci wszystkich uczelni oraz emeryci oraz absolwenci KWKR otrzymują zniżkę 30% (to więcej niż standardowa, tzn. wynosząca 20% zniżka dla osób związanych z uczelnią);
  • osoba polecająca komuś KWKR (jeśli osoba „z polecenia” się rzeczywiście zapisze) otrzymuje 10% zniżki;
  • osoba płacąca za cały rok z góry otrzymuje 10% zniżki.

Rabaty się sumują! Po spełnieniu trzech prostych warunków można uzyskać aż 50% rabatu (np. emeryt polecający komuś kurs i płacący za rok z góry płaci jedynie 120 zł za rok, a więc tylko 1 zł za godzinę profesjonalnego uniwersyteckiego kursu! To jest taniej niż najtańsza gazeta czy ulgowy bilet komunikacji miejskiej).