Zakończenie roku 2016/2017 na Uniwersytecie Otwartym KUL

board-142741_960_720Na korytarzach Uczelni wciąż jeszcze czuć nerwową atmosferę egzaminów, a dziedziniec niemal codziennie gości szczęśliwych, świeżo upieczonych Absolwentów. Również na Uniwersytecie Otartym KUL kolejny rok akademicki właśnie dobiegł końca. 
Pragniemy gorąco podziękować wszystkim naszym tegorocznym Studentom, zarówno tym najmłodszym, jak i dorosłym!

Tymczasem serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, które przedstawiają co działo się u nas w minionym roku akademickim :)

2017-06-30 Czytaj dalej...

OTWARCI NA ŚWIAT - podsumowanie semestru

Kolejny rok spotkań podróżniczych w ramach cyklu Otwarci na świat właśnie dobiegł końca.
A działo się naprawdę dużo... :)

Wspólnie odwiedziliśmy zarówno najdalsze zakątki świata (15 grudnia 2016 r. - Kraj kwitnącej wiśni, tradycji i technologii. Japonia znana i nieznana), te nieco bliższe (20 października 2016 r. - Szczęśliwi Władcy Czasu z Albanii), jak i znajdujące się w całkiem bliskim sąsiedztwie (16 marca 2017 r. - Zielone Gorgany i Czarna Hora). Dowiedzieliśmy się jak przygotować się do podróży z dziećmi, aby były one przyjemnością a nie przymusem (18 maja 2017 r. - Małymi krokami - o podróżowaniu z dziećmi) a także  do długich wędrówek w pojedynkę (17 listopada 2016 r. - Moje caminho pełne jeżyn - portugalska Droga św. Jakuba). Poznaliśmy uroki wojaży zarówno w zimowej, górskiej scenerii (19 stycznia 2016 r. - Szreń - zima w Karkonoszach), jak i podczas spływów kajakowych w pozostałe pory roku (20 kwietnia 217 r. - Kajaki, wiosła i ...). Tegoroczne spotkania były więc naprawdę różnorodne.

Dziękujemy zarówno prowadzącym jak i uczestnikom, a wszystkim życzymy udanych wakacyjnych podróży i wielu niezapomnianych przygód. A jeżeli chcielibyście podzielić się nimi w kolejnym semestrze - zapraszamy do kontaktu :)

2017-05-23

Przyjdź do nas na kurs! :)

W związku ze zbliżającym się końcem semestru zimowego, a co za tym idzie... początkiem semestru letniego, serdecznie zapraszamy do zapisów na następujące kursy:

  1. Włochy bez tajemnic - kurs języka włoskiego i włoskiej kultury
  2. ¡Español con ritmo! - językowo-kulturowy kurs języka hiszpańskiego
  3. Kurs języka migowego - poziom podstawowy 

Jeżeli mieli Państwo jakiekolwiek pytania czy wątpliwości organizacyjne - służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu:
telefonicznego: 81 445-42-90
mailowego: uo@kul.pl
osobistego: w sekretariacie Uniwersytetu Otwartego KUL, Al. Racławickie 14, Gmach Główny, pokój 109A

2017-01-13

Rekrutacja do projektu Otwarta Integracja dla studentów zza granicy

Drodzy Studenci!

Trwa rekrutacja do projektu Otwarta Integracja, który współfinansowany jest ze środków Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. W ramach projektu studenci-obcokrajowcy, pochodzący z krajów spoza Unii Europejskiej mają możliwość uczestnictwa w wielu aktywnościach i zajęciach, mających na celu ich integrację oraz przybliżanie realiów życia i studiowania w Polsce.
Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych zapisów znajdują się na stronie internetowej projektu TUTAJ.

2017-01-11

Poszukujemy studentów-wolontariuszy :)

Kochani Studenci!

Poszukiwane są osoby chętne do pomocy przy projekcie Otwarta Integracja finansowanego ze środków Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. Jest to świetna okazja, by zdobyć nowe cenne doświadczenia oraz poznać niesamowitych ludzi z naprawdę przeróżnych zakątków świata! Dodatkowo oferowana jest umowa wolontariacka z KUL oraz możliwość zaliczenia wolontariatu jako praktyki studenckiej pod warunkiem porozumienia z opiekunem praktyk na danym kierunku.

Wszelkie informacje znajdziecie na stronie projektu.

2016-12-01

Włochy bez tajemnic - kurs języka włoskiego i włoskiej kultury

Ruszył kurs językowo-kulturowy Włochy bez tajemnic... Kurs stanowi ciekawe rozwiązanie dla osób chcących zarówno nauczyć się języka, jak i dowiedzieć się czegoś na temat włoskiej historii, sztuki oraz różnych aspektów kultury Włoch.

W semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017 zajęcia odbywać się będą na 3 poziomach zaawansowania: A1, A1+ oraz A2+. 

Osoby, które zapisały się na zajęcia zapraszamy na spotkania, które odbywać się będą w sali C-623.

2016-10-04

Nowy semestr! Oferta dla dorosłych

W związku ze zbliżającym się nowym semestrem, zapraszamy do zapisów na  zajęcia dla studentów oraz osób dorosłych organizowane przez Uniwersytet Otwarty KUL:

2016-03-07 Czytaj dalej...

Przyjdź do nas na kurs!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w kursach przygotowanych z myślą o młodzieży i osobach dorosłych. W tym semestrze m.in.:

 Jeśli jesteście Państwo zainteresowani ofertą kursów dla dorosłych prosimy o kontakt telefoniczny (81 445 4290), mejlowy (uo@kul.pl) lub osobisty w naszym sekretariacie (gmach główny KUL, p. 109A).

2016-03-02