Kurs Wyższej Kultury Religijnej jest przeznaczony dla osób posiadających wykształcenie średnie. Podczas zapisu należy okazać dokument potwierdzający ten fakt (może to być świadectwo ukończenia szkoły średniej, dyplom ukończenia studiów, a nawet indeks potwierdzający rozpoczęćie studiów, lub inny odpowiedni dokument).

Aby zostać uczestnikiem Kursu Wyższej Kultury Religijnej należy:

  1. zapisać się w sekretariacie Uniwersytetu Otwartego KUL - dokonuje się tego w sekretariacie UO KUL (główny gmach KUL, pokój 109A) można rezerwować miejsca telefoniczniu lub mejlowo (wizyta w sekretariacie jest po to, aby okazać dokument potwierdzający wykształcenie średnie);
  2. dokonać wpłaty - można to zrobić w kasie KUL, przelewem tradycyjnym (np. na poczcie lub w banku), przelewem elektronicznym oraz za pomocą płatności on-line.
  3. przyjść na zajęcia.

Na opłaty oczekujemy w następujących terminach:

  • za semestr zimowy (tzw. pierwszy semestr) oczekujemy do 14 listopada 2013 r.
  • za semestr letni (tzw. drugi semestr) do 13 marca 2014 r.

W obu przypadkach chodzi więc o dzień przed drugimi zajeciami w semestrze. Opłacenie za cały rok z góry jest promowane 10-procentowym rabatem. Ale to nie koniec promocji, z jakich mogą skorzystać słuchacze KWKR!

Osoby, które przed podjęciem decyzji o zapisaniu się na kurs chcą sie przekonać, jak wyglądają zajęcia, mogą to zrobić podczas pierwszych zajęć w semestrze, w których można uczestniczyć bez dokonania wcześniejszej wpłaty. W przypadku braku decyzji o pozostaniu w gronie słuchaczy KWKR nie ma konieczności płacenia za to spotkanie. Przy decyzji pozytywnej nalezy wnieść opłatę za semestr (lub cały rok) w ciągu najbliższego tygodnia - pieniądze muszą być zaksięgowane na koncie uczelni dzień przed rozpoczęciem kolejnych zajęć.
O chęci skorzystnia z bezpłatnego uczestnictwa w pierwszych zajęciach należy wcześniej powiadomić sekretariat UO KUL.