Kto, jadąc do Japonii, nie chciałby zobaczyć Złotego Pawilonu? Wspiąć się na górę Fuji? Doświadczyć ceremonii herbaty będąc w kimonie? Rozmawiać z robotem? Tańczyć tradycyjne tańce japońskie na najbardziej ruchliwym skrzyżowaniu na świecie? Pić kawę w sowiej kawiarni? Przesiadać się codziennie na stacji metra będącej jedną z najbardziej ruchliwych stacji na świecie? Sadzić ryż? Jeździć pociągiem z prędkością powyżej 300 km/h? Czy buszować po bambusowym lesie?

Przez ostatni rok mieszkałam w Japonii i miałam okazję doświadczyć tych wszystkich rzeczy! Jestem stypendystką rządu Japońskiego i przez rok studiowałam w Tokio w ramach programu Young Leaders Program. Serdecznie zapraszam na na moją opowieść o doświadczeniach i obserwacjach jakie poczyniłam podczas mojego pobytu w Japonii – kraju zupełnie niezwykłego, gdzie nowoczesność i tradycje mieszają się na każdym kroku.

Serdecznie zapraszamy w magiczną podróż do kraju kwitnącej wiśni z Dianą Ciszewską. Pokaz slajdów odbędzie się 15 grudnia od godziny 17.00 w sali GG-110 (Gmach Główny, wejście od Al. Racławickich).

Pokaz odbywa się w ramach cyklu spotkań podróżniczych Otwarci na świat