Semestr zimowy 2018/2019

Szanowni Państwo,
miło jest nam poinformować, iż zajęcia w ramach Kursu Wyższej Kultury Religijnej w semestrze zimowym roku akademickiego 2018/2019 rozpoczną się w dniu 16 listopada.  Termin i miejsce spotkań pozostaje tradycyjnie bez zmian - będą tą piątki o godzinie 16.00 w sali C-623. Zapisy na kurs trwają do 15 listopada. 

Harmonogram spotkań na cały semestr.

2018-11-13

Nowy semestr KWKR

Trwają zapisy na nowy semestr w ramach Kursu Wyższej Kultury Religijnej. Już teraz natomiast zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do zapoznania się z głównymi założeniami Kursu:

Tożsamość obecnego KWKR
Kto może zostać Słuchaczem?
Jak się zapisać?

Jeżeli mieli Państwo jakiekolwiek pytania czy wątpliwości organizacyjne - służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu:
telefonicznego: 81 445-42-90
mailowego: uo@kul.pl
osobistego: w sekretariacie Uniwersytetu Otwartego KUL,
Al. Racławickie 14, Gmach Główny,
pokój 109A

2016-07-12

Kurs Wyższej Kultury Religijnej - informacje o kursie

Zgodnie ze swoją nazwą, Kurs Wyższej Kultury Religijnej jest przeznaczony dla osób troszczących się o to, aby ich kultura religijna była naprawdę wysoka. Jest on przeznaczony dla osób dorosłych, które kończyły przynajmniej szkołę średnią.
KWKR trwa 2 lata akademickie, podczas których słuchacze uczestniczą w 240 godzinach zajęć (240 godzin dydaktycznych, tzn. jednostek 45-minutowych). Kurs stanowi bezpośrednią kontynuację powołanego w 1938 roku na KUL Instytutu Wyższej Kultury Religijnej. Poprzez cykl wykładów oraz spotkania z teologami Słuchacze pogłębiają i weryfikują swoją wiedzę religijną, a także umacniają własną tożsamość katolicką. Podczas zajęć, oprócz kwestii doktrynalnych, omawiane jest także spojrzenie Kościoła na liczne współczesne problemy, np. moralne, w tym też społeczne i bioetyczne, jak również na sprawy związane z kulturą i sztuką religijną. Nie brakuje również zagadnień biblijnych oraz związanych z historią Kościoła. KWKR to również prawdziwa wspólnota ludzi myślących podobnie i kierujących się w życiu takimi samymi wartościami.

2016-07-12

Czy ten kurs jest dla mnie?

Wszystkie osoby, które zastanawiają się nad dołączeniem do Kursu Wyższej Kultury Religijnej, serdecznie zachęcamy do bezpłatnego wzięcia udziału w pierwszych zajęciach, na które przyjdą. Prosimy wtedy o wpisanie się na listę uczestników. Jeśli decyzja o podjęciu nauki w ramach kursu będzie pozytywna, bardzo prosimy o kontakt z sekretariatem w celu dopełnienia niezbędnych formalności.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

2014-11-26

Radio eR o KWKR

We środę 7 listopada, w lubelskim Radiu eR, w ramach audycji Z życia Kościoła, przez niemal 2 godziny dyskutowano o Kursie Wyższej Kultury Religijnej, którego najnowsza edycja rozpoczęła się 8 listopada. W audycji wzieli udział przedstawiciele Uniwersytetu:

  • o. Andrzej Derdziuk, prorektor KUL
  • Anna Tarnowska-Waszak, dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL
  • Michał Wyrostkiewicz, wicedyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL

Więcej informacji oraz plik dźwiękowy tutaj.

2013-11-13