Przed nami długi weekend, jednak najpierw chcielibyśmy podsumować mijający październik. Działo się! Był to dla nas pracowity i różnorodny miesiąc, dzięki temu już od początku roku akademickiego mogliśmy wejść na wysokie obroty :) I nie zwalniamy. 

1. Zajęcia programowe dla grup uczniów ze szkół podstawowych
W październiku gościliśmy blisko 120 uczniów, którzy uczestniczyli w zajęciach w ramach stałego programu. Młodzi studenci mogli poznać tajniki pracy w warsztacie filozofa, posługując się narzędziami argumentowaniaodróżniania kojarzenia. Podczas drugiej godziny zajęć wyruszyliśmy w podróż do gorącej Italii, gdzie nauczyliśmy się podstaw języka włoskiego. Trzecie zajęcia Trzy kwadranse w świecie książek przybliżyły uczestnikom historię piśmiennictwa.
GALERIA

2. Zajęcia dodatkowe organizowane w formule "Stwórz własne zajęcia"
18 października odwiedzili nas uczniowie z Mariówki, z województwa mazowieckiego, którzy wzięli udział w zajęciach Klasówka? Egzamin? Jak zdawać, żeby zdać? (klasy VIII SP i III gim.) oraz Niesamowite zagadki nauki (klasy 4-6 SP). 
GALERIA

3. Program edukacyjny dla grupy studentów z University of Notre Dame

4. "Dzień Otwarty" dla maturzystów z IV LO im. M. Kopernika w Rybniku
23 października, można powiedzieć, że już tradycyjnie, gościliśmy grupę maturzystów z Rybnika, dla których organizowany jest mini dzień otwarty - uczniowie mieli wyjątkową okazję uczestniczenia w zajęciach na wybranych wcześniej przez siebie kierunkach, wraz ze studentami.