Serdecznie zapraszamy do rejestracji elektronicznej oraz zapisów uczestników!

Słodkie czy... kwaśne?

dr hab. Agnieszka Wolińska
IMG

Większość z nas lubi smaki słodkie. Lubimy jeść słodycze i pić słodkie napoje. Z reguły nie lubimy tego co jest kwaśne albo bez żadnego smaku.

Ale czy jedząc tylko słodkie potrawy będziemy zdrowi? Jak na nie reaguje nasz organizm kiedy zjemy ich dużo? Czemu czasami po zjedzeniu dużej ilości słodyczy boli nas brzuch?

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak zbadać z niewielką pomocą metod chemicznych czy napoje które lubią pić są zdrowe i jaki smak faktycznie czuje organizm kiedy je spożywamy. Czy pijąc słodki napój nasz organizm naprawdę czuje że jest on słodki?

Na zajęciach poza krótką prezentacją multimedialną:

- podzielimy produkty na 3 grupy i kolory: o odczynie kwaśnym (czerwone), zasadowym (niebieskie) oraz obojętnym (żółte);

- dokonamy pomiaru pH w najpopularniejszych napojach (woda, herbata, kawa, cola, sprite, soki, wody smakowe itp.) za pomocą magicznych papierków wskaźnikowych;

 

Dzieci dowiedzą się też które napoje są najzdrowsze a które najbardziej szkodliwe. Zajęcia przyczynią się zatem do kształtowania dobrych nawyków żywieniowych u dzieci.

 

Koszty organizacyjno-administracyjne: 7.00 zł/uczestnikChcę się zapisać