OTWARCI NA ŚWIAT - podsumowanie minionego roku

Kolejny rok spotkań podróżniczych w ramach cyklu Otwarci na świat właśnie dobiegł końca.
A działo się naprawdę dużo... :)

Wspólnie odwiedziliśmy zarówno najdalsze zakątki świata (15 grudnia 2016 r. - Kraj kwitnącej wiśni, tradycji i technologii. Japonia znana i nieznana), te nieco bliższe (20 października 2016 r. - Szczęśliwi Władcy Czasu z Albanii), jak i znajdujące się w całkiem bliskim sąsiedztwie (16 marca 2017 r. - Zielone Gorgany i Czarna Hora). Dowiedzieliśmy się jak przygotować się do podróży z dziećmi, aby były one przyjemnością a nie przymusem (18 maja 2017 r. - Małymi krokami - o podróżowaniu z dziećmi) a także  do długich wędrówek w pojedynkę (17 listopada 2016 r. - Moje caminho pełne jeżyn - portugalska Droga św. Jakuba). Poznaliśmy uroki wojaży zarówno w zimowej, górskiej scenerii (19 stycznia 2016 r. - Szreń - zima w Karkonoszach), jak i podczas spływów kajakowych w pozostałe pory roku (20 kwietnia 217 r. - Kajaki, wiosła i ...). Tegoroczne spotkania były więc naprawdę różnorodne.

Dziękujemy zarówno prowadzącym jak i uczestnikom, a wszystkim życzymy udanych wakacyjnych podróży i wielu niezapomnianych przygód. A jeżeli chcielibyście podzielić się nimi w kolejnym semestrze - zapraszamy do kontaktu :)

2017-05-23

19 maja - Festiwal Piosenki dla Jana Pawła II

W dniu 19 maja, już po raz trzeci na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, odbył się Festiwal Piosenki Twórczej "Dla Jana Pawła II". Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Przedszkole nr 57 w Lublinie przy współpracy z Uniwersytetem Otwartym KUL.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy współtworzyć tak wyjątkowe i radosne wydarzenie.

Zapraszamy do fotorelacji z festiwalu :)

2017-05-19

11-12.05 Uroczysta gala Lubelskiego Kuratorium Oświaty

W dniach 11 i 12 maja br. na naszym Uniwersytecie miały miejsce uroczystości związane z uhonorowaniem laureatów konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2016/2017.

Poza wręczeniem nagród laureatom, celem uroczystej gali jest również  promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych i utalentowanych oraz  podziękowanie nauczycielom i dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami.

Współorganizatorem tego przedsięwzięcia był Uniwersytet Otwarty KUL.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

2017-05-15

Za nami Uniwersyteckie Powtórki Przed Maturą 2017!

Kolejna edycja Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą jest już za nami. Od marca spotykaliśmy się na cotygodniowych warsztatach z aż 14 przedmiotów maturalnych, prowadzonych przez specjalistów naszej Uczelni.

Zwieńczeniem powtórek była, tradycyjnie już, Ostatnia Deska Ratunku. Tegoroczna Deska odbyła się w nieco innej odsłonie. Poza szybką powtórką, podczas której maturzyści otrzymali garść praktycznych porad z matematyki i języka polskiego, dowiedzieli się również jak poradzić sobie ze stresem, tzw. „czarną dziurą”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: 

2017-03-11 Uniwersyteckie powtórki przed maturą 2017
2017-03-25 Uniwersyteckie Powtórki Przed Maturą 2017
2017-04-27 Ostatnia Deska Ratunku przed maturą 2017

2017-05-23

Przyjdź do nas na kurs! :)

W związku ze zbliżającym się końcem semestru zimowego, a co za tym idzie... początkiem semestru letniego, serdecznie zapraszamy do zapisów na następujące kursy:

  1. Włochy bez tajemnic - kurs języka włoskiego i włoskiej kultury

UWAGA Spotkanie organizacyjne dla grupy A1 (początkującej) odbędzie się w dniu 13 lutego (poniedziałek) o godzinie 16.00 w sali C-623. 

  1. ¡Español con ritmo! - językowo-kulturowy kurs języka hiszpańskiego
  2. Kurs języka migowego - poziom podstawowy
  3. Kurs Wyższej Kultury Religijnej

Jeżeli mieli Państwo jakiekolwiek pytania czy wątpliwości organizacyjne - służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu:
telefonicznego: 81 445-42-90
mailowego: uo@kul.pl
osobistego: w sekretariacie Uniwersytetu Otwartego KUL, Al. Racławickie 14, Gmach Główny, pokój 109A

2017-01-13

Kolejny krok wędrówki Wystawy „Papież Jan Paweł II – dar Polski dla świata”

Wystawa zatytułowana „Papież Jan Paweł II – dar Polski dla świata” przygotowana na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w 2014 roku w związku z kanonizacją Patrona Uczelni tym razem zagości w Amfiteatrze przy Parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi i  św. Franciszka z Asyżu w Lublinie.

Zapraszamy do galerii.

2017-02-02 Czytaj dalej...

Grudniowe zajęcia dla szkół podstawowych

Za nami kolejny miesiąc zajęć organizowanych dla szkół podstawowych. Było wesoło, naukowo i bezpiecznie! Nasi mali Studenci dowiedzieli się między innymi ciekawostek na temat tego, jak ubierano się przed wiekami,  odpowiedzieli - pod okiem specjalisty - na pytanie czy pieniądze mogą być dziełami sztuki oraz jak zachować bezpieczeństwo podczas pożaru.

Zapraszamy do obejrzenie fotogalerii

2016-12-23

Akademia Prawa Europejskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

W grudniu br. rusza kolejna edycja Akademii Prawa Europejskiego organizowanej przez Instytut Europeistyki KUL oraz Uniwersytet Otwarty KUL. 
APE organizowane jest z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych i stanowi cykl 5 spotkań poświęconych podstawom integracji i prawa europejskiego. Zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Europeistyki mają miejsce raz w miesiącu w godzinach 10.00-12.45.

ZASADY I HARMONOGRAM SPOTKAŃ APE

Chęć uczestnictwa należy zgłaszać poprzez wypełnienie formularz (przez nauczyciela) i odesłanie go na adres mailowy (skan z odręcznym podpisem) lub złożenia osobiście w siedzibie Uniwersytetu Otwartego KUL (Al. Racławickie 14, Gmach Główny, pok. 109A).

2016-11-16

Zajęcia dla szkół podstawowych

W ciągu ostatnich dwóch spotkań Uniwersytet odwiedziło ok 220 "Studentów" z klas 1-6 szkoły podstawowej. Comiesięczne spotkania stanowią ciekawą alternatywę dla zajęć szkolnych i są znakomitym narzędziem do odkrywania i rozwijania pasji oraz zainteresowań. Podczas minionych zajęć dzieci dowiedziały się m.in. czym zajmuje się filozof i jakie figle może płatać nasz rozsądek oraz czym są drobnoustroje żyjące w naszym organiźmie. Dodatkową godzinę poprowadzili natomiast studenci z Akademickej Sekcji Pomocy Przedmedycznej, którzy opowiedzieli o baaardzo ważnych rzeczach :)

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

2016-11-18

Rozpoczęcie roku akademickiego na Uniwersytecie Otwartym KUL

W minionym tygodniu, 20 i 21 października, oficjalnie rozpoczęliśmy już 5 rok szkolno-akademicki na Uniwersytecie Otwartym KUL. Gościliśmy Studentów z klas 1-3, 4-6, gimnazjum oraz liceum - łącznie niemal 200 studentów. Rozpoczęliśmy m.in. od wykładów nt Historii jednej kropelki, następnie były warsztaty o tym Czy można ciekawie się nudzić?, a zakończyliśmy matematycznym spotkaniem z maturzystami. Gościnnie dla najmłodszych studentów lekcje pokazową na temat bezpieczeństwa poprowadzili funkcjonariuszami Policji. 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii, a my już teraz przygotowujemy się na odwiedziny kolejnych grup :) 

2016-10-24