Nowy semestr zajęć dla najmłodszych studentów

Wakacje dobiegają końca, a więc przed nami kolejne działania. W pierwszej kolejności przedstawiamy Państwu program zajęć dla uczniów szkół podstawowych na najbliższy semestr:

ulotka_nasza

Szczegółowych informacji o zapisach udziela sekretariat

(tel. 81 445 4290; otwarty@kul.pl). 

Koszt uczestnictwa w pakiecie zajęć (3 godz. dyd.) to 9 zł od osoby,
zaś w jednym wykładzie - 6 zł/os.

Zarówno dla szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych istnieje możliwość umówienia się poza harmonogramem (min. trzy tygodnie wcześniej). Szczegóły dostępne są TUTAJ

 

 

2019-08-28

XVI Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 14-20 września 2019 r. odbył się XVI Lubelski Festiwal Nauki, pod hasłem Nauka – Technika - Innowacje. Wydarzenie zainaugurował Lubelski Piknik Naukowy na Placu Teatralnym. Stoiska, w tym przygotowane przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, cieszyły się dużym zainteresowaniem Lublinian, zarówno starszych jak i młodszych. Przez cały tydzień na naszym Uniwersytecie realizowane były projekty edukacyjne i warsztaty dla dzieci i młodzieży, które zgromadziły szerokie grono młodych słuchaczy. Dzięki nim nasi goście mieli okazję nie tylko rozszerzyć swoją wiedzę o świecie, rozbudzić zainteresowania naukowe, ciekawość i ukryte talenty, a także poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Uniwersytet Otwarty jak co roku wziął udział w tym popularyzującym osiągnięcia naukowe wydarzeniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Piknik naukowy na Placu Teatralnym

XVI Lubelski Festiwal Nauki na KUL

Niektóre galerie uczestników zajęć organizowanych przez Uniwersytet Otwarty:

Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

Szkoła Podstawowa imienia Anieli hrabiny Potulickiej w Wojnowie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią

 

2019-10-03

XLI Stała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

W dniach 14-18 września 2019 r. w Lublinie odbyła się XLI Stała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie (MAB). Konferencja zrzesza 25 instytucji opiekujących się polskim dziedzictwem narodowym w różnych zakątkach świata. Do 1990 r. sesje odbywały się poza granicami Polski. Pierwszy zjazd w wolnej Polsce odbył się w 1995 r. w Lublinie, jego organizatorami były Biblioteka Polska POSK z Londynu i Biblioteka Uniwersytecka KUL. Tegoroczną edycję koordynowały Archiwum Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, Ośrodek Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie, Polski Instytut Naukowy w Kanadzie i Biblioteka im. Wandy Stachiewicz w Montrealu oraz Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Za koordynację jednostek uczelni odpowiedzialnych za organizację wydarzeń na terenie KUL odpowiadał Uniwersytet Otwarty. Rektor KUL ks. Prof. Antoni Dębiński otwierając Konferencję złożył podziękowania reprezentowanym instytucjom za wieloletnie wsparcie okazywane uczelni, bez którego uczelnia nie przetrwałaby trudnych czasów PRL. W trakcie paneli odbywających się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz w siedzibie lubelskiego Oddziału IPN poruszona została tematyka sytuacji polskich organizacji emigracyjnych, w tym wsparcia okazywanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szczególne miejsce zajmowało zagadnienie badań nad 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Obrady były okazją do wymiany doświadczeń kierowników polonijnych organizacji. Spotkania w gronie ekspertów stanowiły bodziec dla nawiązywania kontaktów w środowisku badaczy, dla których priorytetem jest troska o dziedzictwo polskiej emigracji. Panelom towarzyszyły wizyty w muzeach i instytucjach kultury, służące nie tylko celom naukowym, lecz także umacnianiu serdecznych relacji łączących uczestników i organizatorów sesji.

Zapraszamy do galerii:

Inauguracja sesji

Wizyta w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Obrady na KUL

Msza Święta na zakończenie konferencji

2019-09-19

V Letni Turniej Debat na KUL

W najbliższy weekend na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II na zaproszenie Uniwersytetu Otwartego gościć będziemy uczestników V Letniego Turnieju Debat w Lublinie. Na Turniej zapraszani są do Lublina najlepsi sędziowie i debatanci w Polsce. W Turnieju będzie uczestniczyło ponad 40 uzdolnionych lubelskich licealistów, którzy będą doskonalili swoje umiejętności miękkie. W ciągu trzech dni uczestnicy będą brali udział w Warsztatach z Public Speaking, które odbędą się w sali obrad Rady Miasta w lubelskim Ratuszu, a następnie w salach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, gdzie będą brali udział w debatach. Turniej został zorganizowany przez Klub Debat w Lublinie działający przy III LO im. Unii Lubelskiej, przy wsparciu finansowym Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego i poprowadzi go Jan Błoński, najlepszy mówca Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Galeria z wydarzenia.

2019-08-02

Wakacje w Lublinie

Jak co roku, gościliśmy uczestników wakacyjnego pobytu w Lublinie ze szkół ze Strzelewa, Kruszyna, Wojnowa oraz Nakła nad Notecią. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny w ramach pobytu mogliśmy Państwa gościć na KULu. Grupę powitała Pani Rektor prof. Iwona Niewiadomska oraz Pani Dyrektor Anna Tarnowska-Waszak. Oprócz poznania Uniwersytetu uczestnicy odbyli warsztaty z kreatywności.

Życzymy przyjemnego pobytu w Lublinie i do zobaczenia wkrótce!

Zapraszamy do galerii

2019-07-26

Czas wakacji

Minął kolejny rok pracy, z czego bardzo się cieszymy :) Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Gościom za odwiedziny na wykładach, kursach, zajęciach i wszystkich spotkaniach. Dziękujemy za każdą rozmowę, uśmiech i dobre słowo. Dziękujemy naszym najmłodszym studentom, których w tym roku akademickim było ponad 1 120 :)
My nie zwalniamy tempa i już pracujemy nad ofertą na nowy rok akademicki - ukaże się pod koniec sierpnia :) 

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z ofertą skierowaną na XVI Lubelski Piknik Naukowy. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie!

Życzymy Państwu długiego i słonecznego wypoczynku :)

 

 

2019-07-24

Wystawa "100 lat KUL" w największej polskiej parafii w Wielkiej Brytanii

Ostatnim etapem wędrówki wystawy "100 lat KUL" jest największa Polska parafia w Wielkiej Brytania w Ealing. JM Ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński Rektor KUL wygłosił wykład Bogu i Ojczyźnie - 100 lat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

wazne Dziękujemy Ojcom Marianom za wsparcie!

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

2019-06-25

Ciąg dalszy wędrówki Wystawy "100 lat KUL" w Wielkiej Brytani

Wędrówka wystawy zagościła  tym razem w parafii Villeseden Green w dniach od 8 do 21. W niedziele 16 czerwca wykład zatytułowany "Jan Paweł II - ojciec jednoczących się narodów" wygłosił ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek (Rektor KUL w latach 1998-2004).

kul_plakat_2019_londyn_16_czerwca-page-001

Bardzo dziękujemy Ojcom Jezuitom za życzliwość i otwartość.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

2019-06-25

"Italiano senza confini" - wakacyjny kurs konwersatoryjny języka włoskiego i włoskiej kultury

Serdecznie zapraszamy na wakacyjny kurs konwersatoryjny języka włoskiego i  włoskiej kultury "Italiano senza confini".   Stanowi on połączenie języka i kultury, dzięki czemu nauka jest dużo łatwiejsza. 

Kurs trwa 30 godzin i zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i środy w następujących grupach:

-grupa początkująca (A0) - 16.00-17.30                              
-grupa średniozaawansowana (A1+/A2) - 17.30-19.00
-grupa zaawansowana (B1) - 19.00-20.30

Zapisy właśnie ruszyły.
Koszt uczestnictwa w kursie to 240 zł (pracowników, studentów i absolwentów KUL obowiązuje zniżka 20%). Zapisy za pośrednictwem:
maila: uo@kul.pl 
kontaktu telefonicznego: 81 445-42-90

Zajęcia rozpoczną się 8 lipca. Podczas pierwszych zajęć zostaną omówione wszelkie kwestie organizacyjne.

colosseum-690384_960_720

2019-06-24

Ostatnie spotkanie w tym roku akademickim na wykładach z najmłodszymi studentami

Czas płynie bardzo szybko i w ten sposób spotkaliśmy się już po raz ostatni na zajęciach z najmłodszymi studentami. Tym razem graliśmy w gry logopedyczne oraz obserwowaliśmy jak tańczy świeca i skacze ryż. Na koniec podsumowaliśmy zdobyte w cały semestrze informacje dotyczące kreatywności i udowodniliśmy, że wszystkie informacje potrafimy wykorzystać w praktyce.

Na czas wakacji naszym małym studentom życzymy bezpieczeństwa, słońca i radości :) Do zoczenia w październiku!

Zapraszamy do obejrzenia galerii z zajęć.

 

columbine-3379045_960_720

2019-06-18