Zapraszamy uczniów szkół średnich na warsztaty online!

 

Wszystkie szczegóły w rozwinięciu. Wystarczy kliknąć Czytaj dalej... 

2020-04-23 Czytaj dalej...

Akademia Młodych Humanistów Online

Z przyjemnością informujemy, że 20 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia Akademii Młodych Humanistów online. Tematem spotkania była szeroko pojęta sztuka współczesna. AMH, współorganizowana przez Wydział Nauk Humanistycznych, Wydział Filozofii i Uniwersytet Otwarty KUL, objęta patronatem Lubelskiego Kuratorium Oświaty i Radia Lublin przez 6 lat działalności zdobyła dużą renomę wśród uczniów i nauczycieli szkół średnich, zgromadziła szeroki krąg wiernych i zadowolonych uczestników. Dzięki spotkaniom uzdolniona humanistycznie młodzież ma możliwość rozwijać swoje zainteresowania pod okiem pracowników naukowych naszej Uczelni. Cieszymy sie, że pomimo trudnych chwil mogliśmy spotkać się w rzeczywistości wirtualnej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem spotkania.

2020-04-17

Let’s talk!

W tych trudnych dla nas wszystkich chwilach nie zapominamy o studentach zagranicznych, którzy nadchodzące Święta Wielkanocne spędzą w Lublinie. Wspierający ich wolontariusze z programu „Starszy Kolega” rozwijają pracę w świecie wirtualnym. Uniwersytet Otwarty, wspólnie z Działem Współpracy z Zagranicą, Sekcją Obsługi Kandydatów i Studentów, oraz Uczelnianym Samorządem Studentów KUL podjął inicjatywę „Let’s talk”, dzięki której polscy i zagraniczni studenci naszej Uczelni będą mogli nawiązać ze sobą kontakt z wykorzystaniem komunikatorów internetowych. Rozmowa i wspólne spędzenie czasu jest ważne, zwłaszcza w okresie Świąt Wielkiej Nocy. Mamy wielką nadzieję, że dzięki temu nasi koledzy i koleżanki, którzy nie mieli możliwości powrotu do swoich często bardzo odległych domów i spędzenia świątecznego czasu z najbliższymi, będą mieli okazję poczuć rodzinną atmosferę w naszym gronie.

Studentów zainteresowanych wzięciem udziału w tej inicjatywie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami akcji oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego

 

2020-04-06

Maturzysto, zadaj pytanie!

Wszystkich Maturzystów, którzy zapisali się na Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą zachęcamy do udziału w akcji Zapytaj naszego eksperta”. Na adresy mailowe otrzymaliście link do ankiety, w której będziecie mogli zadać pytanie dotyczące materiału z poszczególnych przedmiotów maturalnych. Na zadane przez Was pytania odpowiedzą wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Zgodnie z harmonogramem w każdy poniedziałek do godziny 15:00 czekamy na Wasze pytania. Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się będą publikowane w drugie połowie tygodnia na dysku Google. Maturzystów, którzy nie zdążyli zarejestrować się wcześniej zapraszamy serdecznie do dokonania darmowej rejestracji według podanej instrukcji.

Na Wasze pytania czekamy w każdy poniedziałek do godziny 15:00!

Zachęcamy do zadawania pytań!

2020-04-03

Wyniki Konkursu Wiedzy o Indeks KUL w Rybniku

Dobiegła końca tegoroczna, szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy, organizowanego przez IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rybniku oraz Wydziały Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Głównymi nagrodami były indeksy na wybrane kierunki studiów naszego Uniwersytetu.

Rywalizacja odbywała się w pięciu konkursach z przedmiotów maturalnych:

„Język angielski – pomysł na twoją przyszłość” - język angielski 
„Biotechnologia – jutro ludzkości” - biologia i chemia 
„Budować przyszłość na fundamentach przeszłości” - historia 
„Ciekawi świata” - język polski 
„Zrozumieć siebie! Zrozumieć innych! Zrozumieć świat! Żyć w pełni!” - Wiedza o Społeczeństwie 

W tym roku indeksy naszej Uczelni otrzymało 54 licealistów.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia w ławach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego!

2020-04-17

Państwowe Muzeum na Majdanku

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą kolejnej współpracującej z nami instytucji - Państwowego Muzeum na Majdanku. Pracownicy Muzeum regularnie, za pośrednictwem swojej strony internetowej oraz mediów społecznościowych publikują wartościowe materiały edukacyjne, w tym wykłady, wystawy i relacje świadków historii które umożliwiają poznanie tej tragicznej karty historii Polski i Europy. Warto zwrócić szczególną uwagę na pakiety pomocy dydaktycznych dla nauczycieli, które pozwalają na przeprowadzenie lekcji online.

2020-04-15

Narodowy Bank Polski - Portal Edukacji Ekonomicznej

Prezentujemy kolejny pakiet edukacyjny przygotowany przez współpracującą z nami instytucję. Tym razem serdecznie zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy z Narodowym Bankiem Polskim. Filmy, krzyżówki i quizy dostępne na stronie internetowej NBP gwarantują nie tylko świetną rozrywkę dla całej rodziny, lecz także pogłębiają naszą wiedzę w tak ważnej dla nas wszystkich dziedzinie jak ekonomia.

2020-04-09

Zdjęcia pisanek od naszych najmłodszych Studentów

Bardzo dziękujemy za przesłane nam zdjęcia pisanek. Wszystkich, których zdjęcia zostały opublikowane zapraszamy jak tylko będzie to możliwe po słodki upominek :) 

 

                

2020-04-16

Szanowni Słuchacze Uniwersytetu Otwartego!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną z każdym dniem przenosimy się w większym stopniu do świata wirtualnego, którego zasoby powinniśmy wykorzystywać jak najlepiej. Pragniemy Państwa wesprzeć w tym trudnym czasie. Serdecznie zapraszamy do śledzenia strony internetowej i mediów społecznościowych Uniwersytetu Otwartego, na których publikować będziemy materiały edukacyjne i rady jak w sposób produktywny i kreatywny poszerzyć swoją wiedzę i wykorzystać czas spędzony w domu.

2020-03-31