Nowy semestr na Uniwersytecie Otwartym

Zbliża się nowy rok akademicki, a więc również nowy semestr zajęć na Uniwersytecie Otwartym KUL, a wraz z nim spotkania dla grup uczniów szkół podstawowych.

Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Tymczasem informujemy, że zarówno dla szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych istnieje możliwość umówienia się na wybrane przez Państwa zajęcia w dogodnym dla Państwa terminie (min. trzy tygodnie wcześniej) w specjalnej formule Stwórz własne zajęcia.

Konstruując program indywidualnych zajęć uniwersyteckich, można wybierać nie tylko z najnowszych propozycji znajdujących się w obecnym programie na semestr zimowy, ale również z wielu innych propozycji:

Zapraszamy do kontaktu! :)

2018-09-12

Jubileusz KUL w Nowym Jorku

W Nowym Jorku inauguracja obchodów setnej rocznicy działalności KUL miała miejsce w niedzielę 9 września. Podczas Mszy św. w Kościele Świętego Krzyża w Maspeth, ks. bp Witold Mroziewski, biskup pomocniczy diecezji Brooklyn, został odznaczony Medalem 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Wręczając wyróżnienie Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński podkreślał szczególne związki Księdza Biskupa z uniwersytetem, jego życzliwość i zaangażowanie w budowanie dobrej atmosfery wokół uczelni.

Po nabożeństwie, w sali parafialnej miało miejsce otwarcie wystawy „100 lat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II”. To pierwszy przystanek tej ekspozycji w Nowym Jorku. Następnie, w ciągu kilku najbliższych miesięcy, będzie można ją oglądać w wielu miejscach, m.in. parafiach, instytucjach polonijnych i szkołach.

Niedzielne uroczystości poprzedziła seria spotkań Rektora KUL, m.in. z Konsulem Generalnym w Nowym Jorku Maciejem Golubiewskim, prezesem Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Bogdanem Chmielewskim, a także Bożeną Kamiński prezesem Centrum Polsko-Słowiańskiego.

 

Fotorelacja z wydarzenia.

2018-09-11

Jubileusz KUL w Kanadzie

W niedzielę 2 września w Mississauga (Ontario) w Kanadzie miały miejsce uroczystości związane z jubileuszem naszego uniwersytetu. Podczas Mszy świętej w Parafii św. Maksymiliana Kolbe, największej polonijnej parafii na świecie, ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, wręczył medale jubileuszowe z okazji 100 lat istnienia Uczelni.

W obecności setek osób, z udziałem przedstawicieli organizacji polonijnych oraz Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto Krzysztofa Grzelczyka na ręce prowincjała, o. Alfreda Grzempy, ksiądz Rektor przekazał Medal Prowincji Wniebowzięcia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kanadzie. Drugi Medal  otrzymał o. Janusz Błażejak OMI, proboszcz Parafii św. Maksymiliana Kolbe w Mississauga oraz przewodniczący  Konferencji Polskich Księży na Wschodnią Kanadę. Wręczone medale to forma symbolicznego podziękowania - jak powiedział Rektor KUL -  za wieloletnią przyjaźń, życzliwość i wsparcie okazywane naszej Alma Mater.

Bezpośrednio po Mszy św. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej Uniwersytetowi.

Niedzielne wydarzenia zostały poprzedzone serią spotkań i rozmów Księdza Rektora i Pani Dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL dotyczących możliwości wzmocnienia obecności Uniwersytetu w życiu kanadyjskiej Polonii.  Odbyły się spotkania m.in. z  Zarządem Fundacji  im. Władysława  Reymonta, Konsulem Generalnym RP w Toronto, prezesem Kongresu Polonii w Kanadzie Władysławem Lizoniem i  przedstawicielami Koła Przyjaciół KUL w London. 

Zapraszamy do galerii.

2018-09-05

100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI - 100 LAT KUL

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

2018-08-30

Jubileusz 100 lecia KUL w USA i Kanadzie

Z tej okazji została przygotowana wystawa dla odbiorcy zza oceanu i przetłumaczona na język angielski. W wersji dwujęzycznej zaczęła się jej podróż, której towarzyszyć będą prelekcje, spotkania i wykłady o Uniwersytecie.

W niedzielę 26 sierpnia, podczas dużych uroczystości w tzw. amerykańskiej Częstochowie, czyli w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown odbyła się inauguracja owej wędrówki na kontynencie północnoamerykańskim. Ksiądz Rektor uczestniczył w nocnym czuwaniu oraz wygłosi konferencję. Podczas otwarcia wystawy przekazał również, kustoszom Sanktuarium oo. paulinom, Medal Jubileuszowy 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 

2018-08-27 Czytaj dalej...

Wejście do budynków KUL w sierpniu

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż w terminie od 3 sierpnia do 31 sierpnia 2018 roku budynki dydaktyczne Kolegium Jana Pawła II i Collegium Norwidianum będą otwarte w godzinach 6.00-18.00. 
Dostęp do budynków po godzinie 18.00:
CJPII - wejście przy portierni od ul. Łopacińskiego (portiernia czynna całodobowo)
CN - wejście przy portierni w - do godziny 22.00.

2018-08-06

Akademia Prawa Europejskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

903451_16811527W miniony wtorek (5 czerwca) odbyło się ostatnie w tym roku akademickim spotkanie w ramach AKADEMII PRAWA EUROPEJSKIEGO, organizowanej przez Instytut Europeistyki KUL oraz Uniwersytet Otwarty KUL. Po zajęciach dot  Polityki kulturalnej Unii Europejskiejprzygotowanych przez dr Annę Kosińską odbyło się wręczenie certyfikatów ukończenia APE, najaktywniejszym uczniom - uczestnikom min. 4 spotkań. 

W tegorocznej, czwartej edycji, udział wzięło 66 uczniów lubelskich szkół średnich. Bardzo dziękujemy zarówno uczestnikom jak i ich nauczycielom. Już teraz zapraszamy  również do kolejnej edycji, o której szczegółach będziemy informować na początku przyszłego roku akademickiego. 

Fotorelacja.

2018-06-07

Wizyta studentów z University of Notre Dame na programie edukacyjnym

progress-bar-600W dniach 14 - 22 października br. gośćmi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II byli- po raz kolejny - studenci z University of Notre Dame w USA.

Dziesięciodniowy program przygotowany specjalnie dla studentów jednego z najbardziej prestiżowych katolickich uniwersytetów na świecie zatytułowany jest The Church in Poland, Iconography, and John Paul II on the Human Person.

Jest nam niezmiernie miło podkreślić fakt, że jest to już kolejna wizyta studentów z Uniwersytetu Notre Dame na KULu.

Zapraszamy do fotogalerii z ich pobytu w Polsce. 

2017-10-13 Czytaj dalej...

XIV Lubelski Festiwal Nauk

lfn_logoW dniach 24-30 września 2017 r. odbyła się XIV edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki pod hasłem Nauka – między tradycją a współczesnością. Tegoroczna edycja była wyjątkowa z wielu względów, m.in. dlatego, że jej organizacji przewodniczył Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Festiwal przypadł w roku jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich, a także obchodów 100-lecia działalności naszego Uniwersytetu.

Uniwersytet Otwarty, jak co roku wziął udział w tym popularyzującym osiągnięcia naukowe wydarzeniu. Zapraszamy do oglądania fotogalerii:

2017-09-30 Lubelski Piknik Naukowy XIV LFN

2017-09-30 Lubelski Festiwal Nauki 2017 - Piknik naukowy na placu Litewskim

2017-09-25 Warsztaty w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauk

2017-10-09

Wkrótce nowy semestr na Uniwersytecie Otwartym!

board-142741_960_720Niedługo rusza nowy semestr zajęć na Uniwersytecie Otwartym KUL, a wraz z nim spotkania dla grup uczniów szkół podstawowych. Znamy już ich terminy oraz tematykę zajęć, zapraszamy do zapoznania się z nimi pod poniższym linkiem:

HARMONOGRAM

Dodatkowo informujemy, że zarówno dla szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych istnieje możliwość umówienia się na wybrane przez Państwa zajęcia w dogodnym dla Państwa terminie (min. trzy tygodnie wcześniej) w specjalnej formule Stwórz własne zajęcia.

Konstruując program indywidualnych zajęć uniwersyteckich, można wybierać nie tylko z najnowszych propozycji znajdujących się w obecnym programie na semestr zimowy, ale również z wielu innych propozycji:

Zapraszamy do kontaktu! :)

2017-09-01