Szymon Hołownia gościem Uniwersytetu Otwartego

12 czerwca naszym gościem specjalnym będzie znany katolicki dziennikarz, pisarz i publicysta Szymon Hołownia. O godz. 11.00 spotka się z uczniami zaprzyjaźnionych z Uniwersytetem szkół średnich rozmawiając z nimi na temat: „Dobro zaczyna się ode mnie”. Następnie o godz. 14.30 Uniwersytet Otwarty zaprosił Dyrektorów i kadrę pedagogiczną tych szkół oraz wszystkich pracowników i studentów KUL na spotkanie „Dlaczego warto pomagać”.
Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z panem Szymonem Hołownią serdecznie zapraszamy do sali CTW 113 na godz. 14.30.

 

szymon


Zapraszamy do galerii ze spotkania.

2019-06-11

Wystawa "100 lat KUL" odwiedziła parafię Swindoon

W dniach od 1 do 7 czerwca Wystawa "100 lat KUL" będzie w parafii Swindoon.

kul_plakat_2019_wystawa_londyn-page-001

 

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Jarosławowi Kozakowi za życzliwość i pomoc w organizacji. Zapraszamy do zobaczenia galerii z wydarzenia.

 

2019-06-05

Kolejny krok wędrówki Wystawy "100 lat KUL" – Wielka Brytania

W ostatnich dniach wystawa opowiadająca o stuletniej historii Uniwersytetu, jego wyjątkowej roli w kształtowaniu elit oraz  przedstawiająca jego dzisiejsze oblicze dotarła do kolejnych grup odbiorców. Po inauguracyjnych ekspozycjach w USA i Kanadzie sprzed kilku miesięcy, tym razem zagościliśmy w Wielkiej Brytanii. Opowieści o Uniwersytecie już się rozpoczęły, a ich inauguracja miała miejsce w jednej z parafii zrzeszonej w Polskiej Misji Katolickiej Anglii i Walii, w Swindon. W dalszej kolejności zaplanowane są wizyty w parafiach londyńskich. Do miejsc odwiedzanych przez wystawę dołączyć mają także instytucje i szkoły.  

Tradycyjnie już oprócz oglądania wystawy odbędą się  prelekcje wygłoszone przez wykładowców związanych z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II i spotkania zachęcające do skorzystania z oferty Uczelni. Przedsięwzięcie koordynowane przez Uniwersytet Otwarty zaadresowane jest do szerokich grup odbiorców, u których mamy nadzieję wzbudzić zainteresowanie propozycjami Uniwersytetu nie tylko znającymi język polski. Ogromnie cieszy nas fakt,  że wystawa wzbudza zaciekawienie i spotyka się z życzliwością.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

2019-06-04

Wystawa JAN PAWEŁ II - DAR POLSKI DLA ŚWIATA w dniach 1 – 28 czerwca będzie w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie

Nasza wystawa tym razem odwiedzi Rzeszów. W dniach 1-28 czerwca będzie można ją zobaczyć w holu głównym Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15.
Wystawa będzie częścią zaplanowanych uroczystości jakie mają miejsce z okazji roku jubileuszowego 40-lecia pierwszej pielgrzymki Papieża - Świętego Jana Pawła II do Polski oraz 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a także dalszego świętowania 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym czasie zorganizowanych jest szereg wydarzeń, tj. koncertów, debat, a także IV Zjazd Szkół im. Jana Pawła II Województwa Podkarpackiego.

Stanowi to doskonałą okazję do promocji Uczelni i jej aktualnej oferty.

Relacja z wydarzenia.

2019-05-29

31 maja - Piknik Naukowy w Nakle nad Notecią

Jak co roku, przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wyruszają do Nakła nad Notecią do szkół będących pod patronatem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i związanych z Fundacją Potulicką. Tym razem, zamiast serii wykładów i spotkań w poszczególnych szkołach, główną atrakcją będzie Piknik Naukowy, który odbędzie się 31 maja br. Całość wydarzenia rozpocznie Msza św. w kościele Świętego Stanisława w Nakle. Warsztaty, pokazy i koncerty odbywać się będą na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle.

Uniwersytet reprezentowany będzie przez 11 osób należących do świetnych popularyzatorów nauki naszej Uczelni. Zaplanowane są warsztaty naukowe i artystyczne, połączone z pokazami. Koordynacją przedsięwzięcia zajmują się Uniwersytet Otwarty KUL i Fundacja Potulicka. Wydarzenie to jest wspaniałą okazją do wzbudzenia w najmłodszych adeptach nauki ciekawości
i zaszczepienia w nich pasji poznawania otaczającej nas rzeczywistości.

            

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją w prasie dotyczącą pikniku.

2019-05-28

30-31.05 Uroczysta gala Lubelskiego Kuratora Oświaty

W dniach 30-31  maja br. na naszym Uniwersytecie odbędą się uroczystości związane z uhonorowaniem laureatów konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa lubelskiego w roku szkolnym 2018/2019.

Poza wręczeniem nagród laureatom, celem uroczystej gali jest również promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych i utalentowanych oraz podziękowanie nauczycielom i dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami.

Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest Uniwersytet Otwarty KUL.

2019-05-28

Zajęcia w maju

Za nami kolejny miesiąc z programem dla najmłodszych studentów. Tym razem20190510_113439 nauczyliśmy się jak radzić sobie z konfliktami, a także nabyliśmy umiejętność mówienia w taki sposób, aby inni chcieli nas słuchać. Dodatkowo podczas pracy w grupach wykorzystaliśmy swoją wzajemną kreatywność tworząc piękne prace plastyczne. Przed nami został już ostatni miesiąc w tym roku akademickim. Nie możemy się już doczekać czego się wspólnie dowiemy w czerwcu :)

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć.

 

2019-05-22

Grupa młodzieży z 5 krajów w ramach COOPERATIVE EU SCHOOL TEAMS: THE WINNINGS FUTURE

W dniu 14 hmaja 2019 będziemy gościć na KUL międzynarodową grupę młodzieży z 5 krajów: Polski, Włoch, Hiszpanii, Grecji i Łotwy. Grupa przybyła do Polski na tydzień w ramach programu Erasmus+. Na zaproszenie Uniwersytetu Otwartego KUL goście wraz ze swoimi rówieśnikami z lubelskiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 16 oraz nauczycielami odwiedzą Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Wezmą udział w specjalnie dla nich zorganizowanych warsztatach z zakresu integracji międzykulturowej oraz zagadek matematycznych, które są wpisane w zakres tematyczny projektu. Wszystkie aktywności dla młodzieży zostały przygotowane w  języku angielskim. 

Zapraszamy do galerii z wydarzenia.

2019-05-14

Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą 2019


24 kwietnia, Ostatnią Deską Ratunku zakończyliśmy tegoroczny cykl Uniwersyteckich Powtórek przed Maturą 2019.
Dziękujemy wszystkim ponad 500 osobom za wspólnie spędzony czas na warsztatach maturalnych z 16 przedmiotów.

Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór podczas matur! :)

 

2019-04-25

24 kwietnia - artystyczne zajęcia w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

kul_plakat_04.2019

Przed nami kolejna edycja spotkań z młodymi pacjentami Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie pod nazwą: Dziecko w sztuce.  

 

24.04.2019 rozpoczynamy drugi z kolei cykl zajęć zorganizowany przy współpracy Uniwersytetu Otwartego KUL, Wydziału Nauk Humanistycznych naszej Uczelni oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Zajęcia pt.: „Dzieci w malarstwie polskim i europejskim” poprowadzą: Pani prof. Urszula Mazurczak oraz doktorantki naszego Uniwersytetu, przybliżając Słuchaczom sylwetki wybitnych polskich i europejskich malarzy oraz ich dzieła.

Zajęcia potrwają do końca roku szkolnego.

 

Cel zajęć - zaszczepić w uczestnikach zajęć zainteresowanie malarstwem i wrażliwością, a przy okazji sprawić, by przez moment zapomnieli o miejscu i okolicznościach w jakich się spotkaliśmy. 

2019-04-18