Ostatnia Deska Ratunku dla Maturzystów cz.3

Drodzy Maturzyści!

Już za tydzień, 8 czerwca 2020 r. rozpoczną się tegoroczne matury. Dziś mamy przyjemność przedstawić ostatni z cyklu filmików „Ostatniej Deski Ratunku”, przygotowanych przez Uniwersytet Otwarty KUL wspólnie z Panią Doktor Małgorzatą Torój z Katedry Psychologii Emocji i Motywacji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W tej części Pani Doktor opowie jak skutecznie panować nad swoimi emocjami w dniu egzaminu i podczas samego pisania. Dowiecie się m.in. jak ważne w takich chwilach jest skupienie, pozytywne motywowanie i ćwiczenia oddechowe.

Trzymamy za Was kciuki, wierzymy, że bez problemów opanujecie stres, wykorzystacie  go na swoją korzyść i zdacie wszystkie czekające Was egzaminy, zaś w październiku spotkamy się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Doktor za zaangażowanie i przygotowanie wartościowych i przydatnych materiałów.

2020-06-01

Ostatnia Deska Ratunku dla Maturzystów cz. 2

Drodzy Maturzyści!

Zgodnie z ubiegłotygodniową obietnicą prezentujemy drugi z cyklu filmików „Ostatniej Deski Ratunku”, przygotowanych przez Panią Doktor Małgorzatę Torój z Katedry Psychologii Emocji i Motywacji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Tym razem dowiecie się czym dokładnie jest Wasz główny maturalny przeciwnik – stres – jakie są jego rodzaje, jak na niego reagujemy i jak należy sobie z nim skutecznie radzić oraz, co najważniejsze - jak wykorzystać go na Waszą korzyść.

Dziękujemy Pani Doktor za kolejne ciekawe i przydatne informacje , które jesteśmy pewni będą  ogromną pomocą dla Maturzystów.

 

 

2020-05-27

Ostatnia Deska Ratunku dla Maturzystów

Szanowni Państwo, Drodzy Maturzyści!

Tegoroczna Matura, choć z powodu koronawirusa nieco przesunięta w czasie, zbliża się wielkimi krokami. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pierwszego z trzech filmików przygotowanych specjalnie dla Was przez Panią dr Małgorzatę Torój - pracownika Katedry Psychologii Emocji i Motywacji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, eksperta w dziedzinie psychologii emocji. Cykl krótkich filmów poświęcony jest ważnym dla Was zagadnieniom takim jak motywacja, organizacja pracy, techniki uczenia się i innym, które pomogą lepiej przygotować się do egzaminu oraz, a może przede wszystkim lepiej poradzić sobie, kiedy pojawia się stres. Właściwa motywacja sprawia, że możecie lepiej zorganizować sobie proces uczenia się, zachęca do poznawania różnych technik pozyskiwania wiedzy, oraz umożliwia lepsze pod względem psychologicznym przygotowanie się do egzaminu wieńczącego naukę w szkole średniej.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Doktor za jej zaangażowanie w przygotowanie tego wartościowego kompendium wiedzy. Jesteśmy pewni, że rady zastosowane w praktyce pomogą Wam Maturzystom nie tylko sprawnie zorganizować pracę w końcowym etapie przygotowania do matury, lecz także uniknąć niepotrzebnych emocji oraz lepiej poradzić sobie ze stresem.


Życzymy miłego i owocnego oglądania!

2020-05-19

Spotkanie Akademii Prawa Europejskiego online!

Z przyjemnością informujemy, że dnia 20 maja 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie realizowanej wspólnie z Katedrą Prawa Międzynarodowego i Prawa Unii Europejskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II Akademii Prawa Europejskiego. Zajęcia online dla uczniów szkół średnich poświęcone swobodzie rynku wewnętrznego i przepływowi towarów poprowadził doktorant Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL Aliaksei Shulha. Serdecznie dziękujemy Panu Magistrowi za trud włożony w przygotowanie prelekcji.

2020-05-21

Czym bawiły się europejskie dzieci?

Serdecznie zapraszamy naszych najmłodszych Studentów do obejrzenia krótkiego filmiku pt.: „W kręgu sztuki – radość tworzenia”. Film został przygotowany specjalnie dla Państwa przez współpracujące z Uniwersytetem Otwartym doktorantki Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – Panią Karolinę Pukaluk oraz Panią Natalię Woszuk. Dzięki prezentacji poznajemy historię zabawek, dowiadujemy się jak w przeszłości wyglądały i zmieniały się dziecięce zabawki, oraz jak były one przedstawiane w malarstwie. Autorki przygotowały dla Państwa kilka niespodzianek.
Dziękujemy serdecznie Paniom za zaprezentowanie tak interesującego tematu w formie zdalnej!


Zachęcamy do wspólnej zabawy i przesyłania zdjęć efektów Państwa prac na adres: uo@kul.pl

 

2020-05-13

Fascynujące właściwości wody

Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, oraz wszystkie osoby zainteresowane do wysłuchania audycji „Madre Dzieci” Radia Lublin, w której Doktor Radosław Mencfel, pracownik Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu KUL, prowadzący zajęcia w ramach programów dla grup szkolnych organizowanych przez Uniwersytet Otwarty, opowiedział o właściwościach cieplnych wody. Zachęcamy do wykonania prostego eksperymentu obrazującego to ciekawe zjawisko wspólnie ze swoimi dziećmi i uczniami. Wypowiedź Pana Doktora w trzeciej części audycji.

https://radio.lublin.pl/2020/04/04-04-2020-madre-dzieci/

2020-05-11

Komenda Miejska Policji w Lublinie

Szanowni Słuchacze Uniwersytetu Otwartego

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami przygotowanymi przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Dzięki nim dowiedzą się Państwo jak żyć bezpiecznie w świecie rzeczywistym i wirtualnym.

http://lublin.lubelska.policja.gov.pl/llu/prewencja/policja-radzi

http://lublin.lubelska.policja.gov.pl/llu/prewencja/programy-i-projekty-edu

2020-04-30

Zapraszamy uczniów szkół średnich na warsztaty online!

 

Wszystkie szczegóły w rozwinięciu. Wystarczy kliknąć Czytaj dalej... 

2020-04-23 Czytaj dalej...

Akademia Młodych Humanistów Online

Z przyjemnością informujemy, że 20 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia Akademii Młodych Humanistów online. Tematem spotkania była szeroko pojęta sztuka współczesna. AMH, współorganizowana przez Wydział Nauk Humanistycznych, Wydział Filozofii i Uniwersytet Otwarty KUL, objęta patronatem Lubelskiego Kuratorium Oświaty i Radia Lublin przez 6 lat działalności zdobyła dużą renomę wśród uczniów i nauczycieli szkół średnich, zgromadziła szeroki krąg wiernych i zadowolonych uczestników. Dzięki spotkaniom uzdolniona humanistycznie młodzież ma możliwość rozwijać swoje zainteresowania pod okiem pracowników naukowych naszej Uczelni. Cieszymy sie, że pomimo trudnych chwil mogliśmy spotkać się w rzeczywistości wirtualnej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem spotkania.

2020-04-17

Let’s talk!

W tych trudnych dla nas wszystkich chwilach nie zapominamy o studentach zagranicznych, którzy nadchodzące Święta Wielkanocne spędzą w Lublinie. Wspierający ich wolontariusze z programu „Starszy Kolega” rozwijają pracę w świecie wirtualnym. Uniwersytet Otwarty, wspólnie z Działem Współpracy z Zagranicą, Sekcją Obsługi Kandydatów i Studentów, oraz Uczelnianym Samorządem Studentów KUL podjął inicjatywę „Let’s talk”, dzięki której polscy i zagraniczni studenci naszej Uczelni będą mogli nawiązać ze sobą kontakt z wykorzystaniem komunikatorów internetowych. Rozmowa i wspólne spędzenie czasu jest ważne, zwłaszcza w okresie Świąt Wielkiej Nocy. Mamy wielką nadzieję, że dzięki temu nasi koledzy i koleżanki, którzy nie mieli możliwości powrotu do swoich często bardzo odległych domów i spędzenia świątecznego czasu z najbliższymi, będą mieli okazję poczuć rodzinną atmosferę w naszym gronie.

Studentów zainteresowanych wzięciem udziału w tej inicjatywie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami akcji oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego

 

2020-04-06