V Letni Turniej Debat na KUL

W najbliższy weekend na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II na zaproszenie Uniwersytetu Otwartego gościć będziemy uczestników V Letniego Turnieju Debat w Lublinie. Na Turniej zapraszani są do Lublina najlepsi sędziowie i debatanci w Polsce. W Turnieju będzie uczestniczyło ponad 40 uzdolnionych lubelskich licealistów, którzy będą doskonalili swoje umiejętności miękkie. W ciągu trzech dni uczestnicy będą brali udział w Warsztatach z Public Speaking, które odbędą się w sali obrad Rady Miasta w lubelskim Ratuszu, a następnie w salach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, gdzie będą brali udział w debatach. Turniej został zorganizowany przez Klub Debat w Lublinie działający przy III LO im. Unii Lubelskiej, przy wsparciu finansowym Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego i poprowadzi go Jan Błoński, najlepszy mówca Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Galeria z wydarzenia.

2019-08-02

Wakacje w Lublinie

Jak co roku, gościliśmy uczestników wakacyjnego pobytu w Lublinie ze szkół ze Strzelewa, Kruszyna, Wojnowa oraz Nakła nad Notecią. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny w ramach pobytu mogliśmy Państwa gościć na KULu. Grupę powitała Pani Rektor prof. Iwona Niewiadomska oraz Pani Dyrektor Anna Tarnowska-Waszak. Oprócz poznania Uniwersytetu uczestnicy odbyli warsztaty z kreatywności.

Życzymy przyjemnego pobytu w Lublinie i do zobaczenia wkrótce!

Zapraszamy do galerii

2019-07-26

Czas wakacji

Minął kolejny rok pracy, z czego bardzo się cieszymy :) Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Gościom za odwiedziny na wykładach, kursach, zajęciach i wszystkich spotkaniach. Dziękujemy za każdą rozmowę, uśmiech i dobre słowo. Dziękujemy naszym najmłodszym studentom, których w tym roku akademickim było ponad 1 120 :)
My nie zwalniamy tempa i już pracujemy nad ofertą na nowy rok akademicki - ukaże się pod koniec sierpnia :) 

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z ofertą skierowaną na XVI Lubelski Piknik Naukowy. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie!

Życzymy Państwu długiego i słonecznego wypoczynku :)

 

 

2019-07-24

Wystawa "100 lat KUL" w największej polskiej parafii w Wielkiej Brytanii

Ostatnim etapem wędrówki wystawy "100 lat KUL" jest największa Polska parafia w Wielkiej Brytania w Ealing. JM Ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński Rektor KUL wygłosił wykład Bogu i Ojczyźnie - 100 lat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

wazne Dziękujemy Ojcom Marianom za wsparcie!

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

2019-06-25

Ciąg dalszy wędrówki Wystawy "100 lat KUL" w Wielkiej Brytani

Wędrówka wystawy zagościła  tym razem w parafii Villeseden Green w dniach od 8 do 21. W niedziele 16 czerwca wykład zatytułowany "Jan Paweł II - ojciec jednoczących się narodów" wygłosił ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek (Rektor KUL w latach 1998-2004).

kul_plakat_2019_londyn_16_czerwca-page-001

Bardzo dziękujemy Ojcom Jezuitom za życzliwość i otwartość.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

2019-06-25

"Italiano senza confini" - wakacyjny kurs konwersatoryjny języka włoskiego i włoskiej kultury

Serdecznie zapraszamy na wakacyjny kurs konwersatoryjny języka włoskiego i  włoskiej kultury "Italiano senza confini".   Stanowi on połączenie języka i kultury, dzięki czemu nauka jest dużo łatwiejsza. 

Kurs trwa 30 godzin i zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i środy w następujących grupach:

-grupa początkująca (A0) - 16.00-17.30                              
-grupa średniozaawansowana (A1+/A2) - 17.30-19.00
-grupa zaawansowana (B1) - 19.00-20.30

Zapisy właśnie ruszyły.
Koszt uczestnictwa w kursie to 240 zł (pracowników, studentów i absolwentów KUL obowiązuje zniżka 20%). Zapisy za pośrednictwem:
maila: uo@kul.pl 
kontaktu telefonicznego: 81 445-42-90

Zajęcia rozpoczną się 8 lipca. Podczas pierwszych zajęć zostaną omówione wszelkie kwestie organizacyjne.

colosseum-690384_960_720

2019-06-24

Ostatnie spotkanie w tym roku akademickim na wykładach z najmłodszymi studentami

Czas płynie bardzo szybko i w ten sposób spotkaliśmy się już po raz ostatni na zajęciach z najmłodszymi studentami. Tym razem graliśmy w gry logopedyczne oraz obserwowaliśmy jak tańczy świeca i skacze ryż. Na koniec podsumowaliśmy zdobyte w cały semestrze informacje dotyczące kreatywności i udowodniliśmy, że wszystkie informacje potrafimy wykorzystać w praktyce.

Na czas wakacji naszym małym studentom życzymy bezpieczeństwa, słońca i radości :) Do zoczenia w październiku!

Zapraszamy do obejrzenia galerii z zajęć.

 

columbine-3379045_960_720

2019-06-18

Szymon Hołownia gościem Uniwersytetu Otwartego

12 czerwca naszym gościem specjalnym będzie znany katolicki dziennikarz, pisarz i publicysta Szymon Hołownia. O godz. 11.00 spotka się z uczniami zaprzyjaźnionych z Uniwersytetem szkół średnich rozmawiając z nimi na temat: „Dobro zaczyna się ode mnie”. Następnie o godz. 14.30 Uniwersytet Otwarty zaprosił Dyrektorów i kadrę pedagogiczną tych szkół oraz wszystkich pracowników i studentów KUL na spotkanie „Dlaczego warto pomagać”.
Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z panem Szymonem Hołownią serdecznie zapraszamy do sali CTW 113 na godz. 14.30.

 

szymon


Zapraszamy do galerii ze spotkania.

2019-06-11

Wystawa "100 lat KUL" odwiedziła parafię Swindoon

W dniach od 1 do 7 czerwca Wystawa "100 lat KUL" będzie w parafii Swindoon.

kul_plakat_2019_wystawa_londyn-page-001

 

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Jarosławowi Kozakowi za życzliwość i pomoc w organizacji. Zapraszamy do zobaczenia galerii z wydarzenia.

 

2019-06-05

Kolejny krok wędrówki Wystawy "100 lat KUL" – Wielka Brytania

W ostatnich dniach wystawa opowiadająca o stuletniej historii Uniwersytetu, jego wyjątkowej roli w kształtowaniu elit oraz  przedstawiająca jego dzisiejsze oblicze dotarła do kolejnych grup odbiorców. Po inauguracyjnych ekspozycjach w USA i Kanadzie sprzed kilku miesięcy, tym razem zagościliśmy w Wielkiej Brytanii. Opowieści o Uniwersytecie już się rozpoczęły, a ich inauguracja miała miejsce w jednej z parafii zrzeszonej w Polskiej Misji Katolickiej Anglii i Walii, w Swindon. W dalszej kolejności zaplanowane są wizyty w parafiach londyńskich. Do miejsc odwiedzanych przez wystawę dołączyć mają także instytucje i szkoły.  

Tradycyjnie już oprócz oglądania wystawy odbędą się  prelekcje wygłoszone przez wykładowców związanych z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II i spotkania zachęcające do skorzystania z oferty Uczelni. Przedsięwzięcie koordynowane przez Uniwersytet Otwarty zaadresowane jest do szerokich grup odbiorców, u których mamy nadzieję wzbudzić zainteresowanie propozycjami Uniwersytetu nie tylko znającymi język polski. Ogromnie cieszy nas fakt,  że wystawa wzbudza zaciekawienie i spotyka się z życzliwością.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

2019-06-04