Zajęcia w maju

Za nami kolejny miesiąc z programem dla najmłodszych studentów. Tym razem20190510_113439 nauczyliśmy się jak radzić sobie z konfliktami, a także nabyliśmy umiejętność mówienia w taki sposób, aby inni chcieli nas słuchać. Dodatkowo podczas pracy w grupach wykorzystaliśmy swoją wzajemną kreatywność tworząc piękne prace plastyczne. Przed nami został już ostatni miesiąc w tym roku akademickim. Nie możemy się już doczekać czego się wspólnie dowiemy w czerwcu :)

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć.

 

2019-05-22

Grupa młodzieży z 5 krajów w ramach COOPERATIVE EU SCHOOL TEAMS: THE WINNINGS FUTURE

W dniu 14 hmaja 2019 będziemy gościć na KUL międzynarodową grupę młodzieży z 5 krajów: Polski, Włoch, Hiszpanii, Grecji i Łotwy. Grupa przybyła do Polski na tydzień w ramach programu Erasmus+. Na zaproszenie Uniwersytetu Otwartego KUL goście wraz ze swoimi rówieśnikami z lubelskiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 16 oraz nauczycielami odwiedzą Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Wezmą udział w specjalnie dla nich zorganizowanych warsztatach z zakresu integracji międzykulturowej oraz zagadek matematycznych, które są wpisane w zakres tematyczny projektu. Wszystkie aktywności dla młodzieży zostały przygotowane w  języku angielskim. 

Zapraszamy do galerii z wydarzenia.

2019-05-14

Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą 2019


24 kwietnia, Ostatnią Deską Ratunku zakończyliśmy tegoroczny cykl Uniwersyteckich Powtórek przed Maturą 2019.
Dziękujemy wszystkim ponad 500 osobom za wspólnie spędzony czas na warsztatach maturalnych z 16 przedmiotów.

Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór podczas matur! :)

 

2019-04-25

24 kwietnia - artystyczne zajęcia w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

kul_plakat_04.2019

Przed nami kolejna edycja spotkań z młodymi pacjentami Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie pod nazwą: Dziecko w sztuce.  

 

24.04.2019 rozpoczynamy drugi z kolei cykl zajęć zorganizowany przy współpracy Uniwersytetu Otwartego KUL, Wydziału Nauk Humanistycznych naszej Uczelni oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Zajęcia pt.: „Dzieci w malarstwie polskim i europejskim” poprowadzą: Pani prof. Urszula Mazurczak oraz doktorantki naszego Uniwersytetu, przybliżając Słuchaczom sylwetki wybitnych polskich i europejskich malarzy oraz ich dzieła.

Zajęcia potrwają do końca roku szkolnego.

 

Cel zajęć - zaszczepić w uczestnikach zajęć zainteresowanie malarstwem i wrażliwością, a przy okazji sprawić, by przez moment zapomnieli o miejscu i okolicznościach w jakich się spotkaliśmy. 

2019-04-18

Ostatnia Deska Ratunku przed maturą 2019

teacher-1013888_960_720

Drodzy Maturzyści!

Do egzaminu dojrzałości pozostało już zaledwie kilkanaście dni! W związku z tym, proponujemy Wam szybką powtórkę oraz garść praktycznych porad od naszych uniwersyteckich ekspertów.

Wszystkich uczniów klas maturalnych zapraszamy na

OSTATNIA DESKA RATUNKU 2019
finał Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą 2019,
która odbędzie się
24 kwietnia 2019 o godzinie
15:00
w Centrum Transferu wiedzy, sala nr 114 (I piętro).
 
W programie między innymi:
  1. jak dobrze zaprezentować się na egzaminie USTNYM z języka polskiego
  2. jak poradzić sobie ze stresem, gdy przed egzaminem dopadnie Cię efekt „CZARNEJ DZIURY”
  3. jak SKUTECZNIE korzystać z tablic matematycznych.

Udział jest całkowicie bezpłatny, obowiązują jednak zapisy elektroniczne na stronie www.open.kul.pl (należy się zarejestrować). Dla wszystkich uczestników przewidziany jest upominek.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat Uniwersytetu Otwartego KUL.

2019-04-08

Trwają Uniwersytecie Powtórki Przed Maturą 2019!

W połowie marca rozpoczęły się spotkania powtórkowe, organizowane przez UO KUL przy współpracy z Wydziałami naszej uczelni w ramach kolejnej edycji Uniwersyteckich Powtórek przed Maturą. Na zajęcia z 17 przedmiotów maturalnych wciąż trwają zapisy - dołączać można do ostatniego spotkania. Wystarczy zarejestrować się na naszej stronie internetowej i postępować zgodnie z instrukcją. Szczegółowy harmonogram dostępny TUTAJ.

A tak wyglądały dwa pierwsze weekendy powtórkowe w obiektywie:

spotkania I - fotorelacja
spotkania II - fotorelacja
spotkanie III - fotorelacja

2019-03-25

Nowy semestr na Uniwersytecie Otwartym!

Dziś rozpoczęliśmy nowy semestr zajęć dla naszych najmłodszych Słuchaczy - uczniów szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem, na niektóre terminy wciąż są wolne miejsca. 

Tematyka zajęć, jak i forma ich prowadzenia, jest różnorodna. Podczas tego semestru, jak zawsze zresztą, przeniesiemy się w wiele ciekawych miejsc i poznamy mnóstwo naukowych ciekawostek. A na trzeciej, dodatkowej godzinie zajęć, urządzimy wszystkim młodym studentom prawdziwy festiwal kreatywności i zagadek!

Poniżej przedstawiamy cały harmonogram spotkań w semestrze letnim 2018/2019 
Program zajęć dla grup szkolnych ze szkół podstawowych 

Zapraszamy do kontaktu! :)

PS udało nam się podejrzeć część wizyty młodych Studentów na KUL: zdjęcia

2019-03-08

Finał Konkursu Wiedzy o indeks KUL w Rybniku

W piątek, 15 marca 2019 r. , przedstawiciele Wydziałów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II pojechali do Rybnika, by zasiąść w komisjach finałowego etapu Konkursu Wiedzy, w którym głównymi nagrodami były indeksy na wybrane kierunki studiów naszego Uniwersytetu. Konkurs, już po raz piąty, zorganizowany został przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku oraz KUL. 

Uczniowie konkurowali ze sobą w pięciu różnych konkursach, z pięciu przedmiotów:

„Język angielski – pomysł na twoją przyszłość” - język angielski 
„Biotechnologia – jutro ludzkości” - biologia i chemia 
„Budować przyszłość na fundamentach przeszłości” - historia 
„Ciekawi świata” - język polski 
„Nikt nie jest samotną wyspą – o potrzebie relacji” - WOS 

Po zmaganiach konkursowych odbyła się uroczysta gala  w Domu Kultury w Rybniku - Chwałowicach,  podczas której poznaliśmy nazwiska laureatów i wręczone zostały nagrody. Wydarzenie uświetnione zostało niesamowitym spektaklem muzycznym w wykonaniu uczniów IV LO. 

Wszystkim finalistom bardzo serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji.

2019-03-25

21 marca - Dzień Otwartych Drzwi KUL

W Pierwszy Dzień Wiosny na KUL witamy maturzystów na Dniu Otwartych Drzwi, organizowanych przez Uniwersytet Otwarty KUL.  Podobnie jak w roku ubiegłym, wydarzenia przewidziane w tym dniu pozwolą uczniom zaprzyjaźnionych szkół i tych będących pod patronatem naszego uniwersytetu na dołączenie do studentów naszej Uczelni podczas regularnych zajęć akademickich na poszczególnych kierunkach studiów.

Odwiedziło nas 92 uczniów, którzy wzięli udział w zajęciach na 18 wybranych przez siebie kierunkach studiów. Poza tym, będą mieli możliwość spotkania się z Działem Rekrutacji, aby zdobyć praktyczne rady dot. rekrutacji na poszczególne kierunku, Biurem Karier, który oferuje m.in. indywidualne doradztwo kariery oraz z Ambasadorami, od których mogą się dowiedzieć jak wygląda studiowanie na KULu.

Zapraszamy co fotorelacji.

2019-03-21

Akademia Młodych Humanistów

Za nami pierwsze spotkanie Akademii Młodych Humanistów z udziałem nowych Akadmików. Spotkanie odbyło się w wyjątkowej odsłonie i dotyczyło sylwetki i twórczości Leśmiana. W programie odbyła się projekcja filmu, panel, wystawa, wykład oraz warsztaty poświęcone autorowi. Zajęciom towarzyszyła również wystawa książek Bolesława Leśmiana i o Leśmianie, która miała miejsce w czytelni Instytutu Filologii Polskiej KUL. Wyjątkowego charekteru spotkaniu, poza ciekawym programem, nadała obecność gości specjalnych, m.in. Adama W. Kulika, poety, prozaika, twórcy filmów dokumentalnych i edukacyjnych, autors książki Leśmian, Leśmian oraz Sławomira Bartnika, prezesa Towarzystwa Leśmianowskiego.

Miło nam również nadmienić, że do grona uczestników Akademii dołączyło 51 uczniów z Lublina, Białej Podlaskiej, Parczewa, Krasnegostawy, Milejowa, Łęcznej i Biłgoraja.

Fotorelacja.

2019-03-15