Maturzysto, zadaj pytanie!

Wszystkich Maturzystów, którzy zapisali się na Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą zachęcamy do udziału w akcji Zapytaj naszego eksperta”. Na adresy mailowe otrzymaliście link do ankiety, w której będziecie mogli zadać pytanie dotyczące materiału z poszczególnych przedmiotów maturalnych. Na zadane przez Was pytania odpowiedzą wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Zgodnie z harmonogramem w każdy poniedziałek do godziny 15:00 czekamy na Wasze pytania. Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się będą publikowane w drugie połowie tygodnia na dysku Google. Maturzystów, którzy nie zdążyli zarejestrować się wcześniej zapraszamy serdecznie do dokonania darmowej rejestracji według podanej instrukcji.

Na Wasze pytania czekamy w każdy poniedziałek do godziny 15:00!

Zachęcamy do zadawania pytań!

2020-04-03

Wyniki Konkursu Wiedzy o Indeks KUL w Rybniku

Dobiegła końca tegoroczna, szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy, organizowanego przez IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rybniku oraz Wydziały Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Głównymi nagrodami były indeksy na wybrane kierunki studiów naszego Uniwersytetu.

Rywalizacja odbywała się w pięciu konkursach z przedmiotów maturalnych:

„Język angielski – pomysł na twoją przyszłość” - język angielski 
„Biotechnologia – jutro ludzkości” - biologia i chemia 
„Budować przyszłość na fundamentach przeszłości” - historia 
„Ciekawi świata” - język polski 
„Zrozumieć siebie! Zrozumieć innych! Zrozumieć świat! Żyć w pełni!” - Wiedza o Społeczeństwie 

W tym roku indeksy naszej Uczelni otrzymało 54 licealistów.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia w ławach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego!

2020-04-17

Państwowe Muzeum na Majdanku

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą kolejnej współpracującej z nami instytucji - Państwowego Muzeum na Majdanku. Pracownicy Muzeum regularnie, za pośrednictwem swojej strony internetowej oraz mediów społecznościowych publikują wartościowe materiały edukacyjne, w tym wykłady, wystawy i relacje świadków historii które umożliwiają poznanie tej tragicznej karty historii Polski i Europy. Warto zwrócić szczególną uwagę na pakiety pomocy dydaktycznych dla nauczycieli, które pozwalają na przeprowadzenie lekcji online.

2020-04-15

Narodowy Bank Polski - Portal Edukacji Ekonomicznej

Prezentujemy kolejny pakiet edukacyjny przygotowany przez współpracującą z nami instytucję. Tym razem serdecznie zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy z Narodowym Bankiem Polskim. Filmy, krzyżówki i quizy dostępne na stronie internetowej NBP gwarantują nie tylko świetną rozrywkę dla całej rodziny, lecz także pogłębiają naszą wiedzę w tak ważnej dla nas wszystkich dziedzinie jak ekonomia.

2020-04-09

Zdjęcia pisanek od naszych najmłodszych Studentów

Bardzo dziękujemy za przesłane nam zdjęcia pisanek. Wszystkich, których zdjęcia zostały opublikowane zapraszamy jak tylko będzie to możliwe po słodki upominek :) 

 

                

2020-04-16

Szanowni Słuchacze Uniwersytetu Otwartego!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną z każdym dniem przenosimy się w większym stopniu do świata wirtualnego, którego zasoby powinniśmy wykorzystywać jak najlepiej. Pragniemy Państwa wesprzeć w tym trudnym czasie. Serdecznie zapraszamy do śledzenia strony internetowej i mediów społecznościowych Uniwersytetu Otwartego, na których publikować będziemy materiały edukacyjne i rady jak w sposób produktywny i kreatywny poszerzyć swoją wiedzę i wykorzystać czas spędzony w domu.

2020-03-31

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych

Na początek proponujemy Państwu zapoznanie się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez pracowników Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, z którym Uniwersytet Otwarty współpracuje już od wielu lat. Film dokumentalny „Naturalnie... nie ma jak Lubelskie” zabierze nas w wirtualną wędrówkę po najpiękniejszych zakątkach parków krajobrazowych Lubelszczyzny.

Dodatkowo, godziny udanej i rozwijającej zabawy zapewnią pomoce dydaktyczne dla przedszkolaków i uczniów klas I-III dostępne pod linkiem

Zachęcamy do dzielenia się z nami efektami pracy. Prosimy o przesyłanie zdjęć na adres e-mail Uniwersytetu Otwartego uo@kul.pl. Najładniejsze prace zostaną opublikowane w naszej galerii.

2020-03-31

Ogłoszenie

Szanowni Państwo,

w związku z rozporządzeniami Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Zarządzeniem Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej i rozprzestrzenianiem się koronawirusa, z przykrością informujemy, że zawieszamy wszelkie zajęcia i wydarzenia organizowane przez Uniwersytet Otwarty KUL do odwołania. Zajęcia z pewnością nie będą wznowione w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Mamy nadzieję, że sytuacja szybko wróci do normy i będziemy mogli spotkać się ponownie. Prosimy śledzić naszą stronę internetową i skrzynki mailowe. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

2020-03-11

Wystawa „Polonica emigracyjne. Ze zbiorów instytucji członkowskich Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie”

5 marca 2020 r. o godzinie 14:00 w Atrium Collegium Norvidianum Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. Antoni Dębiński i Prezes Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu dr Jarosław Szarek dokonali uroczystego otwarcia wystawy „Polonica emigracyjne. Ze zbiorów instytucji członkowskich Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie”. Wystawa została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej  we współpracy z 24 instytucjami zrzeszonymi w Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie, które reprezentował Prezes Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku Marek Skulimowski. Ekspozycja prezentuje zasoby i działalność organizacji opiekujących się polskim dziedzictwem narodowym i dorobkiem polskiej emigracji niepodległościowej w różnych zakątkach świata. Jest ona pokłosiem XLI Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie, której część obrad odbywała się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. 

Wystawę można oglądać do 27 marca 2020 r.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

2020-03-06

Podpisanie umowy patronackiej z Parafią św. Ferdynanda w Chicago

24 lutego 2020 r. została podpisana umowa patronacka między Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II a Parafią św. Ferdynanda w Chicago, prowadzącą Polską Szkołę Katolicką św. Ferdynanda w Chicago. Utworzona w 1995 r. placówka kształci dzieci i młodzież od zerówki do klas licealnych. Dzięki organizacji akademii, przedstawień i występów artystycznych jest również istotnym ośrodkiem polskiej kultury dla mieszkańców parafii. W chwili obecnej uczy się w niej blisko 1000 uczniów.

2020-03-12