Finał Konkursu Wiedzy o indeks KUL w Rybniku

W piątek, 15 marca 2019 r. , przedstawiciele Wydziałów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II pojechali do Rybnika, by zasiąść w komisjach finałowego etapu Konkursu Wiedzy, w którym głównymi nagrodami były indeksy na wybrane kierunki studiów naszego Uniwersytetu. Konkurs, już po raz piąty, zorganizowany został przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku oraz KUL. 

Uczniowie konkurowali ze sobą w pięciu różnych konkursach, z pięciu przedmiotów:

„Język angielski – pomysł na twoją przyszłość” - język angielski 
„Biotechnologia – jutro ludzkości” - biologia i chemia 
„Budować przyszłość na fundamentach przeszłości” - historia 
„Ciekawi świata” - język polski 
„Nikt nie jest samotną wyspą – o potrzebie relacji” - WOS 

Po zmaganiach konkursowych odbyła się uroczysta gala  w Domu Kultury w Rybniku - Chwałowicach,  podczas której poznaliśmy nazwiska laureatów i wręczone zostały nagrody. Wydarzenie uświetnione zostało niesamowitym spektaklem muzycznym w wykonaniu uczniów IV LO. 

Wszystkim finalistom bardzo serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji.

2019-03-25

21 marca - Dzień Otwartych Drzwi KUL

W Pierwszy Dzień Wiosny na KUL witamy maturzystów na Dniu Otwartych Drzwi, organizowanych przez Uniwersytet Otwarty KUL.  Podobnie jak w roku ubiegłym, wydarzenia przewidziane w tym dniu pozwolą uczniom zaprzyjaźnionych szkół i tych będących pod patronatem naszego uniwersytetu na dołączenie do studentów naszej Uczelni podczas regularnych zajęć akademickich na poszczególnych kierunkach studiów.

Odwiedziło nas 92 uczniów, którzy wzięli udział w zajęciach na 18 wybranych przez siebie kierunkach studiów. Poza tym, będą mieli możliwość spotkania się z Działem Rekrutacji, aby zdobyć praktyczne rady dot. rekrutacji na poszczególne kierunku, Biurem Karier, który oferuje m.in. indywidualne doradztwo kariery oraz z Ambasadorami, od których mogą się dowiedzieć jak wygląda studiowanie na KULu.

Zapraszamy co fotorelacji.

2019-03-21

Akademia Młodych Humanistów

Za nami pierwsze spotkanie Akademii Młodych Humanistów z udziałem nowych Akadmików. Spotkanie odbyło się w wyjątkowej odsłonie i dotyczyło sylwetki i twórczości Leśmiana. W programie odbyła się projekcja filmu, panel, wystawa, wykład oraz warsztaty poświęcone autorowi. Zajęciom towarzyszyła również wystawa książek Bolesława Leśmiana i o Leśmianie, która miała miejsce w czytelni Instytutu Filologii Polskiej KUL. Wyjątkowego charekteru spotkaniu, poza ciekawym programem, nadała obecność gości specjalnych, m.in. Adama W. Kulika, poety, prozaika, twórcy filmów dokumentalnych i edukacyjnych, autors książki Leśmian, Leśmian oraz Sławomira Bartnika, prezesa Towarzystwa Leśmianowskiego.

Miło nam również nadmienić, że do grona uczestników Akademii dołączyło 51 uczniów z Lublina, Białej Podlaskiej, Parczewa, Krasnegostawy, Milejowa, Łęcznej i Biłgoraja.

Fotorelacja.

2019-03-15

7 marca 2019 Podpisanie umowy patronackiej z XXIV Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II

Miło nam poinformować, że do grona szkół objętych patronatem naszego uniwersytetu dołączyło dziś XXIV Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II. Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce przy okazji finału Konkursu Wiedzy o Prawie.

Poza standardową umową patronacką, zawarta została również umowa o współpracy pomiędzy Wydziałem Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji a jedną z klas. Od przyszłego roku szkolnego, pod opieką Wydziału będzie działać prawnicza klasa uniwersytecka KUL.

Fotorelacja.

2019-03-08

Akademia Prawa Europejskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Przypominamy, że już jutro odbędzie się kolejne spotkanie w ramach 
AKADEMII PRAWA EUROPEJSKIEGO, 
organizowanej przez Instytut Europeistyki KUL oraz Uniwersytet Otwarty.
Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału!

Odbędzie się ono 5 marca w godzinach 10.00 - 12.45 w sali C-623

Zajęcia są bezpłatne, należy jednak wcześniej zgłosić udział uczniów ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, poprzez wypełnienie i dostarczenie formularza  do sekretariatu UO lub przesłanie skanem na adres uo@kul.pl

2019-03-04

Program zajęć dla grup szkolnych ze szkół podstawowych - semestr letni 2018/201

Szczegółowych informacji o zapisach udziela sekretariat

(tel. 81 445 4290; otwarty@kul.pl). 

Koszt uczestnictwa w pakiecie zajęć (3 godz. dyd.) to 7 zł od osoby,
zaś w jednym wykładzie - 5 zł/os.

Zarówno dla szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych istnieje możliwość umówienia się poza harmonogramem (min. trzy tygodnie wcześniej). Szczegóły dostępne są TUTAJ.

2019-02-27

"Włochy bez tajemnic" - nowy semestr zajęć

Serdecznie zapraszamy na kolejny semestr zajęć w ramach kursu  Włochy bez tajemnic, czyli języka włoskiego i włoskiej kultury. Stanowi on połączenie języka i kultury, dzięki czemu nauka jest dużo łatwiejsza. Znamy już terminy spotkań dla wszystkich grup:

A0 (początkująca): środy w godzinach 19.15 - 20.45
A0 (po semestrze): poniedziałki w godzinach 19.30 - 21.00 
A1 (po roku): poniedziałki w godzinach 16.30 - 18.00 
A1+: środy w godzinach 16.15 - 17.45
A2: poniedziałki w godzinach 18.00 - 19.30 
B1: środy w godzinach 17.45 - 19.15

Zapisy właśnie ruszyły.

Koszt uczestnictwa w kursie to 240 zł (pracowników, studentów i absolwentów KUL obowiązuje zniżka 20%). Zapisy za pośrednictwem:
maila: uo@kul.pl 
kontaktu telefonicznego: 81 445-42-90

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 marca (poniedziałek) o godz. 16.00 w sali C-623.

Zajęcia rozpoczną się dla grup poniedziałkowych 11 marca, natomiast dla grup środowych 13 marca.

2019-02-27

4 - 30.01.2019 Wizyta studentów z University of St. Thomas na programie edukacyjnym

university-of-st.-thomas-st.-paulW dniach 4-30 stycznia 2019 r. Uniwersytet Otwarty KUL ma przyjemność gościć grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczą   w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.
Na uczestników czeka intensywny czas wypełniony nie tylko wykładami, ale także wycieczkami, wizytami oraz spotkaniami. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pobytu.

2019-01-10

Kurs języka i kultury angielskiej dla dorosłych

Serdecznie zapraszamy do udziału w zupełnie nowym kursie - propozycji Uniwersytetu Otwartego KUL dla osób dorosłych. Jest to kurs językowo-kulturowy z angielskiego na poziomie A1, a więc dla osób całkowicie początkujących. W programie m.in.:

  • Poznanie kultury krajów anglojęzycznych, ich specyfiki i ciekawostek językowych;
  • Pobudzanie motywacji do nauki języka;
  • Rozwijanie możliwości słuchowych i artykulacyjnych oraz pamięci;
  • Rozwijanie czterech sprawności językowych na poziomie podstawowym (słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie);
  • Poznawanie słownictwa związanego z otoczeniem słuchacza i jego codziennymi czynnościami.

Zapisy trwają!

Koszt uczestnictwa w kursie to 240 zł (pracowników, studentów i absolwentów KUL obowiązuje zniżka 20%). Zapisy za pośrednictwem:
maila: uo@kul.pl 
kontaktu telefonicznego: 81 445-42-90

Serdecznie zapraszamy :)

2019-01-04

Spotkanie z Dyrektorami zaprzyjaźnionych szkół

We środę, 19 grudnia 2018 r. odbędzie się spotkanie z P.T. Dyrektorami zaprzyjaźnionych szkół średnich. Wydarzenie rozpocznie wykładem pt. "Moc w słabości się doskonali…. Siła charakteru człowieka wobec wyzwań współczesności", który wygłosi Pani dr Agata Celińska-Miszczuk. Następnie Pani Anna Tarnowska-Waszak, Dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL przedstawi ofertę współpracy dla Szkół. Goście Uniwersytetu będą mieli także okazję obejrzeć wystawę pt. „Odzyskany blask. Barokowe rzeźby ołtarzowe ze zbiorów Muzeum KUL” oraz „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni. Kolekcja mistrzów Krzysztofa Musiała” podczas zwiedzania Muzeum KUL. Wizyta zakończy się spotkaniem z ks. prof. dr hab. Antonim Dębińskim – Rektorem KUL.

2018-12-18