UNIWERSYTECKIE POWTÓRKI PRZED MATURĄ 2020

Drodzy Maturzyści!

Egzaminy zbliżają się co prawda wielkimi krokami, mamy jednak dobrą wiadomość - wciąż jest jeszcze czas, aby niektóre zagadnienia rozwikłać, usystematyzować lub po prostu przećwiczyć pod okiem akademickich ekspertów.

Miło jest nam poinformować, że przygotowaliśmy dla Was, przy współpracy z Wydziałami i Instytutami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II kolejną edycję Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą.

Będziemy się spotykać, tradycyjnie, w pięć kolejnych piątków
i sobót, tj.:

6-7, 13-14, 20-21, 27-28 marca

oraz 3-4 kwietnia 2020 r.

W ofercie znajdą się zajęcia z niemal wszystkich przedmiotów maturalnych.

Udział w powtórkach jest całkowicie bezpłatny.

Zapisy za pośrednictwem strony internetowej Uniwersytetu Otwartego ruszają w środę 12 lutego 2020 roku o godzinie 15:00!

ZAPRASZAMY!

2020-02-06

Czy jesteście gotowi na nowy semestr zajęć z Uniwersytetem Otwartym?

Szanowni Studenci Uniwersytetu Otwartego!

Mamy nadzieję, że Wasz tydzień powrotu po udanych feriach przebiegł pomyślnie i jesteście gotowi, aby wkroczyć z Uniwersytetem Otwartym w nowy semestr zajęć. W związku z tym mamy dla Was wyśmienitą wiadomość! Już niedługo - bo dokładnie w lutym - rozpoczynamy nasze wykłady i warsztaty edukacyjne dla szkół podstawowych. Bacznie obserwujcie naszą stronę internetową, na której pojawią się informacje odnośnie programu i dat w poszczególnych miesiącach.

Pamiętajcie! Kto pierwszy, ten lepszy :)

2020-01-31

Styczniowe zajęcia w ramach Uniwersytetu Otwartego

Za nami już ostatnie zajęcia w semestrze zimowym dla najmłodszych studentów. W tym miesiącu nasi studenci dowiedzieli się co kryje Morze Czerwone oraz odbyli krótką podróż po Półwyspie Apenińskim. Ich starsi koledzy z kolei mieli okazję obejrzeć najpiękniejsze zabytki starożytnej Grecji i Rzymu oraz poznać magiczne tajemnice, które skrywa rafa koralowa. Dzięki pracownikom Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Lublinie nasi najmłodsi studenci dowiedzieli się interesujących faktów na temat przeszłości polskiej waluty.

Dziękujemy serdecznie wszystkim prowadzącym zajęcia w tym semestrze, nauczycielom oraz uczestnikom naszych zajęć i zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w przyszłym semestrze. Informacje znajdą Państwo już niedługo na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy!

Galeria zdjęć

Z okazji rozpoczynających się ferii zimowych życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom udanego i śnieżnego czasu wypełnionego dobrą zabawą i zimowymi szaleństwami. Niech ten czas dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć.

snowman-1096336_640

2020-01-10

Grudzień w Uniwersytecie Otwartym

Kolejny miesiąc zajęć w Uniwersytecie Otwartym dobiegł końca. Wspólnie z naszymi najmłodszymi studentami poznaliśmy owady i pajęczaki, które możemy spotkań w naszych domach, na chwilę poczuliśmy się jak prawdziwi filozofowie, rozwiązując łamigłówki naszego rozumu. Starsi uczniowie z kolei dowiedzieli się jakie figle czasem płata nam nasz rozsądek i jak sobie z tym radzić, a także jak bezkręgowce przystosowały się do środowiska zmienionego przez człowieka. Dzięki owocnej współpracy z Narodowym Bankiem Polskim - Oddziałem Okręgowym w Lublinie wysłuchaliśmy fascynującej historii polskiej waluty – złotego. Serdecznie dziękujemy naszym prowadzącym za ciekawe i pouczające zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2019-12-13

Spotkanie Dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół średnich z Księdzem Rektorem

W piątek 13 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie z Dyrektorami zaprzyjaźnionych szkół średnich Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Wydarzenie rozpoczęło się w Gmachu Głównym KUL o godz. 10.00 powitaniem gości przez ks. prof. dr hab. Antoniego Dębińskiego – Rektora KUL. Po spotkaniu z Księdzem Rektorem Dyrektorzy wysłuchali wykładu pt. "Wielokulturowość – wartość czy obciążenie?", który wygłosiła Pani dr hab. Magdalena Smoleń-Wawrzusiszyn. Po wykładzie Dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL Pani Anna Tarnowska-Waszak przedstawiła propozycje dalszej długofalowej współpracy ze Szkołami.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

2019-12-13

Młodzież licealna z Warszawy gośćmi Uniwersytetu Otwartego KUL

Dnia 4 grudnia 2019 r. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II po raz pierwszy odwiedziła grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego nr. 43 im. Lotników Amerykańskich w Warszawie. Licealiści mieli okazję stać się studentami Uniwersytetu Otwartego oraz zagłębić się w świat wierszy wybitnego polskiego poety Czesława Miłosza. Dziękujemy za wizytę wszystkim uczestnikom oraz życzymy miłego pobytu w Lublinie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2019-12-05

Pierwsze spotkanie w ramach Akademii Prawa Europejskiego

3 grudnia 2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie Akademii Prawa Europejskiego, przygotowywanej we współpracy z Katedrą Prawa Międzynarodowego i Prawa Unii Europejskiej KUL. Comiesięczne zajęcia, przeznaczone dla uczniów szkół średnich, poświęcone są podstawom integracji i prawa europejskiego. We wtorek pracownik katedry Doktor Tomasz Sieniow przedstawił licealistom założenia systemu prawnego Unii Europejskiej. Bardzo dziękujemy za ciekawy wykład i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2019-12-04

Kolejny przystanek wędrówki wystawy „100 lat KUL” po Stanach Zjednoczonych

Tym razem wystawa „100 lat KUL”, poświęcona historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zagościła w Bazylice Świętego Jozefata w Milwaukee (Wisconsin), miejscu wyjątkowym dla Polonii amerykańskiej. Jest ona pierwszym polonijnym kościołem w Stanach Zjednoczonych podniesionym do rangi bazyliki i ważnym ośrodkiem polskiej kultury w Milwaukee. Uroczystego otwarcia i prezentacji dokonała 17 listopada 2019 r. Dyrektor Uniwersytetu Otwartego Anna Tarnowska-Waszak. W uroczystości brał udział Profesor Michał Jacek Mikoś z Uniwersytetu Wisconsin-Milwaukee. Serdecznie dziękujemy Fundacji Bazyliki Świętego Jozefata, Klubowi Kobiet „Polanki” w Milwaukee, oraz Towarzystwu Przyjaciół i Absolwentów KUL w Chicago za życzliwość i wsparcie. Bardzo cieszy nas fakt, że wystawa znalazła się w kolejnym  gronie zainteresowanych odbiorców.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

2019-11-26

Listopadowe zajęcia Uniwersytetu Otwartego

W tym miesiącu po raz kolejny z wielką przyjemnością gościliśmy na zajęciach naszych młodych studentów. Najmłodsi poznali zawiłe, ale fascynujące podstawy prawa, z kolei w trakcie warsztatów integracyjno-kulturowych dowiedzieli się wielu ciekawostek o różnorodności w otaczającym nas świecie. Ich starsi koledzy nauczyli się czym jest wielokulturowe ABC, wysłuchali również ciekawej opowieści o zawodach prawniczych. Nasi goście uczestniczyli w lekcji poświęconej dziejom polskiej waluty, przygotowanej przez pracowników Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Lublinie. Bardzo serdecznie dziękujemy prowadzącym za ciekawe i rozwijające spotkania. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2019-11-21

Kurs Wyższej Kultury Religijnej


Serdecznie zapraszamy na Kurs Wyższej Kultury Religijnej, który rozpocznie się 15 listopada o godz. 16.00 w sali C-623.
Program i szczegółowy opis kursu znajdziecie Państwo na stronie.
Kurs trwa rok, zajęcia odbywają się w piątki w godz. 16.00 - 20.00
(5 godzin dydaktycznych).

Koszt kursu to 260 zł (130 zł za semestr).

Zniżki:
*10% płacąc za cały rok z góry;
*30% dla:

  • Towarzystwa Przyjaciół KUL
  • Absolwentów KWKR
  • Studentów wszystkich uczelni
  • Emerytów
  • Rencistów
  • Wszystkich osób zakonnych;

*50% dla kandydatów do zakonu;
*W przypadku zapisu 2 sióstr/braci ze zgromadzenia zakonnego, 2 osoba ma rabat 50%;
*Dodatkowo 10% dla osoby, która poleca kurs i ta osoba się zapisze wskazując polecającego.

Najwyższy rabat jaki można uzyskać to 50%

 

ZAPISY:

Uniwersytet Otwarty
Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Jana Pawła II
Al. Racławickie 14, 20-950 Lublin
Gmach Główny KUL, pok. 109A
tel. +48 81 445-42-90
e-mail: uo@kul.pl

2019-11-08