Wystawa "100 lat KUL" odwiedziła parafię Swindoon

W dniach od 1 do 7 czerwca Wystawa "100 lat KUL" będzie w parafii Swindoon.

kul_plakat_2019_wystawa_londyn-page-001

 

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Jarosławowi Kozakowi za życzliwość i pomoc w organizacji. Zapraszamy do zobaczenia galerii z wydarzenia.

 

2019-06-05

Kolejny krok wędrówki Wystawy "100 lat KUL" – Wielka Brytania

W ostatnich dniach wystawa opowiadająca o stuletniej historii Uniwersytetu, jego wyjątkowej roli w kształtowaniu elit oraz  przedstawiająca jego dzisiejsze oblicze dotarła do kolejnych grup odbiorców. Po inauguracyjnych ekspozycjach w USA i Kanadzie sprzed kilku miesięcy, tym razem zagościliśmy w Wielkiej Brytanii. Opowieści o Uniwersytecie już się rozpoczęły, a ich inauguracja miała miejsce w jednej z parafii zrzeszonej w Polskiej Misji Katolickiej Anglii i Walii, w Swindon. W dalszej kolejności zaplanowane są wizyty w parafiach londyńskich. Do miejsc odwiedzanych przez wystawę dołączyć mają także instytucje i szkoły.  

Tradycyjnie już oprócz oglądania wystawy odbędą się  prelekcje wygłoszone przez wykładowców związanych z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II i spotkania zachęcające do skorzystania z oferty Uczelni. Przedsięwzięcie koordynowane przez Uniwersytet Otwarty zaadresowane jest do szerokich grup odbiorców, u których mamy nadzieję wzbudzić zainteresowanie propozycjami Uniwersytetu nie tylko znającymi język polski. Ogromnie cieszy nas fakt,  że wystawa wzbudza zaciekawienie i spotyka się z życzliwością.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

2019-06-04

Wystawa JAN PAWEŁ II - DAR POLSKI DLA ŚWIATA w dniach 1 – 28 czerwca będzie w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie

Nasza wystawa tym razem odwiedzi Rzeszów. W dniach 1-28 czerwca będzie można ją zobaczyć w holu głównym Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15.
Wystawa będzie częścią zaplanowanych uroczystości jakie mają miejsce z okazji roku jubileuszowego 40-lecia pierwszej pielgrzymki Papieża - Świętego Jana Pawła II do Polski oraz 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a także dalszego świętowania 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym czasie zorganizowanych jest szereg wydarzeń, tj. koncertów, debat, a także IV Zjazd Szkół im. Jana Pawła II Województwa Podkarpackiego.

Stanowi to doskonałą okazję do promocji Uczelni i jej aktualnej oferty.

Relacja z wydarzenia.

2019-05-29

31 maja - Piknik Naukowy w Nakle nad Notecią

Jak co roku, przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wyruszają do Nakła nad Notecią do szkół będących pod patronatem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i związanych z Fundacją Potulicką. Tym razem, zamiast serii wykładów i spotkań w poszczególnych szkołach, główną atrakcją będzie Piknik Naukowy, który odbędzie się 31 maja br. Całość wydarzenia rozpocznie Msza św. w kościele Świętego Stanisława w Nakle. Warsztaty, pokazy i koncerty odbywać się będą na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle.

Uniwersytet reprezentowany będzie przez 11 osób należących do świetnych popularyzatorów nauki naszej Uczelni. Zaplanowane są warsztaty naukowe i artystyczne, połączone z pokazami. Koordynacją przedsięwzięcia zajmują się Uniwersytet Otwarty KUL i Fundacja Potulicka. Wydarzenie to jest wspaniałą okazją do wzbudzenia w najmłodszych adeptach nauki ciekawości
i zaszczepienia w nich pasji poznawania otaczającej nas rzeczywistości.

            

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją w prasie dotyczącą pikniku.

2019-05-28

30-31.05 Uroczysta gala Lubelskiego Kuratora Oświaty

W dniach 30-31  maja br. na naszym Uniwersytecie odbędą się uroczystości związane z uhonorowaniem laureatów konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa lubelskiego w roku szkolnym 2018/2019.

Poza wręczeniem nagród laureatom, celem uroczystej gali jest również promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych i utalentowanych oraz podziękowanie nauczycielom i dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami.

Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest Uniwersytet Otwarty KUL.

2019-05-28

Zajęcia w maju

Za nami kolejny miesiąc z programem dla najmłodszych studentów. Tym razem20190510_113439 nauczyliśmy się jak radzić sobie z konfliktami, a także nabyliśmy umiejętność mówienia w taki sposób, aby inni chcieli nas słuchać. Dodatkowo podczas pracy w grupach wykorzystaliśmy swoją wzajemną kreatywność tworząc piękne prace plastyczne. Przed nami został już ostatni miesiąc w tym roku akademickim. Nie możemy się już doczekać czego się wspólnie dowiemy w czerwcu :)

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć.

 

2019-05-22

Grupa młodzieży z 5 krajów w ramach COOPERATIVE EU SCHOOL TEAMS: THE WINNINGS FUTURE

W dniu 14 hmaja 2019 będziemy gościć na KUL międzynarodową grupę młodzieży z 5 krajów: Polski, Włoch, Hiszpanii, Grecji i Łotwy. Grupa przybyła do Polski na tydzień w ramach programu Erasmus+. Na zaproszenie Uniwersytetu Otwartego KUL goście wraz ze swoimi rówieśnikami z lubelskiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 16 oraz nauczycielami odwiedzą Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Wezmą udział w specjalnie dla nich zorganizowanych warsztatach z zakresu integracji międzykulturowej oraz zagadek matematycznych, które są wpisane w zakres tematyczny projektu. Wszystkie aktywności dla młodzieży zostały przygotowane w  języku angielskim. 

Zapraszamy do galerii z wydarzenia.

2019-05-14

Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą 2019


24 kwietnia, Ostatnią Deską Ratunku zakończyliśmy tegoroczny cykl Uniwersyteckich Powtórek przed Maturą 2019.
Dziękujemy wszystkim ponad 500 osobom za wspólnie spędzony czas na warsztatach maturalnych z 16 przedmiotów.

Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór podczas matur! :)

 

2019-04-25

24 kwietnia - artystyczne zajęcia w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

kul_plakat_04.2019

Przed nami kolejna edycja spotkań z młodymi pacjentami Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie pod nazwą: Dziecko w sztuce.  

 

24.04.2019 rozpoczynamy drugi z kolei cykl zajęć zorganizowany przy współpracy Uniwersytetu Otwartego KUL, Wydziału Nauk Humanistycznych naszej Uczelni oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Zajęcia pt.: „Dzieci w malarstwie polskim i europejskim” poprowadzą: Pani prof. Urszula Mazurczak oraz doktorantki naszego Uniwersytetu, przybliżając Słuchaczom sylwetki wybitnych polskich i europejskich malarzy oraz ich dzieła.

Zajęcia potrwają do końca roku szkolnego.

 

Cel zajęć - zaszczepić w uczestnikach zajęć zainteresowanie malarstwem i wrażliwością, a przy okazji sprawić, by przez moment zapomnieli o miejscu i okolicznościach w jakich się spotkaliśmy. 

2019-04-18

Ostatnia Deska Ratunku przed maturą 2019

teacher-1013888_960_720

Drodzy Maturzyści!

Do egzaminu dojrzałości pozostało już zaledwie kilkanaście dni! W związku z tym, proponujemy Wam szybką powtórkę oraz garść praktycznych porad od naszych uniwersyteckich ekspertów.

Wszystkich uczniów klas maturalnych zapraszamy na

OSTATNIA DESKA RATUNKU 2019
finał Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą 2019,
która odbędzie się
24 kwietnia 2019 o godzinie
15:00
w Centrum Transferu wiedzy, sala nr 114 (I piętro).
 
W programie między innymi:
  1. jak dobrze zaprezentować się na egzaminie USTNYM z języka polskiego
  2. jak poradzić sobie ze stresem, gdy przed egzaminem dopadnie Cię efekt „CZARNEJ DZIURY”
  3. jak SKUTECZNIE korzystać z tablic matematycznych.

Udział jest całkowicie bezpłatny, obowiązują jednak zapisy elektroniczne na stronie www.open.kul.pl (należy się zarejestrować). Dla wszystkich uczestników przewidziany jest upominek.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat Uniwersytetu Otwartego KUL.

2019-04-08