Orientation Week 2020

W poniedziałek 16 listopada 2020 r. rozpoczął się tygodniowy cykl prowadzonych w języku angielskim warsztatów wprowadzających studentów zagranicznych w polską kulturę i realia uniwersyteckie, przygotowany przez Uniwersytet Otwarty KUL w ramach projektu Lubelskiej Koalicji na rzecz Integracji. W trakcie szkolenia online studenci poznają polską historię, tradycje i podstawy języka polskiego, a także topografię Lublina i Uniwersytetu. Zwrócono również uwagę na zagadnienia praw i obowiązków studentów oraz obcokrajowców przebywających w Polsce, a także podstawowe zasady funkcjonowania Uniwersytetu. Dzięki kursowi uczestnicy zyskają szeroki zasób przydatnych informacji dostosowany do bieżącej sytuacji. 

Zapraszamy do lektury artykułu poświęconego inicjatywie.

2020-11-16

Pierwsze spotkania Kursu "Włochy bez tajemnic..."

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęły się pierwsze zajęcia realizowanego w formie zdalnej Kursu Uniwersytetu Otwartego pt. „Włochy bez tajemnic, czyli kurs języka włoskiego i włoskiej kultury". Spotkania z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams odbywają się w ramach sześciu grup:

GRUPA A1+ poniedziałek 16:30-18:00

GRUPA A0 poniedziałek 18:10-19:40

GRUPA A0 wtorek 16:30-18:00

GRUPA A0 wtorek 18:10-19:40

GRUPA A2 środa 16:30-18:00

GRUPA B1 środa 18:10-19:40

Jednocześnie serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której wkrótce pojawią się informacje o nowych kursach.

2020-10-20

Dzień Edukacji Narodowej 2020

Szanowni Państwo Nauczyciele, Wychowawcy, Pedagodzy i Pracownicy Oświaty,  

w związku z przypadającym w dniu dzisiejszym Dniem Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. Życzymy wielu sukcesów zawodowych i cierpliwości, aby podejmowany codziennie trud był źródłem satysfakcji, zadowolenia i spełnienia oraz zyskiwał uznanie w oczach uczniów i ich rodziców. Pragniemy podziękować za Państwa poświęcenie, zaangażowanie i profesjonalizm z jakim wykonują Państwo swoją pracę i powołanie, oraz serce wkładane w wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia, a także rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów. Szczególnie obecnie, w trudnych dla Państwa i nas wszystkich warunkach, życzymy Państwu zdrowia i wytrwałości.

Zespół Uniwersytetu Otwartego

2020-10-14

Uniwersytet Otwarty KUL serdecznie zaprasza na kursy językowo-kulturowe

„Włochy bez tajemnic, czyli kurs języka włoskiego i włoskiej kultury"

Ile jest włoskich regionów i które z nich są najpiękniejsze? Jaką kawę piją Włosi kilka razy dziennie? Czy każdy makaron można mieszać z każdym sosem? W jakim mieście powstała pierwsza pizza i dla kogo? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań można poznać podczas unikatowego kursu „Włochy bez tajemnic, czyli kurs języka włoskiego i włoskiej kultury", który daje możliwość uczenia się języka włoskiego i jednocześnie poznania różnych aspektów włoskiej kultury. Kurs umożliwia zarówno rozwijanie kompetencji językowych uczestników, jak również poznawanie ciekawostek związanych z włoską muzyką, filmem, kuchnią, historią i geografią Półwyspu Apenińskiego oraz włoską sztuką. Kurs „Włochy bez tajemnic" daje także możliwość dopasowania stosowanych metod dydaktycznych uwzględniając potrzeby poszczególnych uczestników kursu, co, w połączeniu z poznawaniem kultury w języku włoskim, w znaczący sposób ułatwia i przyspiesza uczenia się języka.

GRUPA A1+ poniedziałek 16:30-18:00

GRUPA A0 poniedziałek 18:10-19:40

GRUPA A2 środa 16:30-18:00

GRUPA B1 środa 18:10-19:40

 

Kursy trwają 30 godzin i zajęcia odbywają raz w tygodniu po 2 godziny dydaktyczne (2x45min.)

Koszt uczestnictwa w kursach to 270zł (pracowników KUL, studentów KUL i absolwentów KUL obowiązuje zniżka 20%). 

Zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym. Wszystkich zainteresowanych poinformujemy
o spotkaniu organizacyjnym.

Zapisy za pośrednictwem:

 

2020-10-06

Funkcjonowanie Uniwersytetu Otwartego w związku z Covid-19

Szanowni Państwo

Z powodu obowiązujących na Uniwersytecie ograniczeń, wynikających z Zarządzenia Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z dnia 25 września 2020 r. będzie nam bardzo miło, jeśli przed wizytą w biurze Uniwersytetu Otwartego poinformują nas Państwo, w miarę możliwości - mailowo lub telefonicznie, o swoim przybyciu. Wcześniejsza informacja pozwoli nam przygotować spotkanie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Z wyrazami szacunku,

Zespół Uniwersytetu Otwartego

2020-10-02

Lubelski Salon Maturzystów

Drodzy Maturzyści!

Szanowni Państwo,

18 września 2020 roku Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy zapraszają do udziału w Lubelskim Salonie Maturzystów. Tegoroczna edycja odbędzie się w wersji online, przygotowane zostały osobne strefy: dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Zainteresowani studiami na naszej Uczelni będą mogli uczestniczyć w czacie z pracownikami KUL, obejrzeć materiały filmowe poświęcone Uniwersytetowi, a także pobrać materiały informacyjne. Stoisko KUL będzie dostępne na Małopolskim Salonie Maturzystów 17 września oraz na Lubelskim i Podkarpackim Salonie Maturzystów 18 września.

Aby wziąć udział w Salonie należy zarejestrować się na stronie salonmaturzystow.pl/2020

ZAPRASZAMY!

2020-09-16

Nowy rok szkolny

Drodzy Słuchacze Uniwersytetu Otwartego!

Rozpoczął się nowy rok szkolny, z powodu pandemii koronawirusa Sars-CoV-2, inny od poprzednich. Mając na uwadze liczne zmiany, wynikające z sytuacji epidemicznej i pragnąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, wspólnie z naszymi prowadzącymi – specjalistami w swoich dziedzinach przygotowujemy propozycjeback-to-school-1622789_640 zajęć i aktywności dostosowanych do aktualnych warunków. Bardzo zależy nam, abyśmy mogli bezpiecznie spędzać razem czas zgłębiając wiedzę, rozwijając umiejętności, zdobywając nowe kompetencje, ucząc się do egzaminów i dobrze się bawiąc. Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której regularnie prezentować będziemy ofertę zarówno dla najmłodszych - uczniów szkół podstawowych, licealistów, a także rodziców, nauczycieli i osób dorosłych. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas formy zapewnią Państwu dużą dawkę wiedzy i pozwolą efektywnie spędzić czas, zaś po ustabilizowaniu się sytuacji będziemy mogli wspólnie spotkać się w szerszym gronie na Uniwersytecie.

W imieniu Zespołu Uniwersytetu Otwartego życzymy wielu sukcesów, satysfakcji ze zdobywanej i przekazywanej wiedzy, a w szczególności zdrowia w roku szkolnym 2020/2021.     

2020-09-07

Podpisanie umów partnerskich z The Kosciuszko Foundation w Nowym Jorku oraz The Kosciuszko Foundation Poland – Fundacją Kościuszkowską Polska

Z nieukrywaną radością pragniemy poinformować, że podpisane zostały umowy partnerskie między Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II a The Kosciuszko Foundation z siedzibą w Nowym Jorku oraz The Kosciuszko Foundation Poland – Fundacją Kościuszkowską Polska w Warszawie. Utworzona w 1925 r. nowojorska Fundacja od wielu lat organizuje wymianę edukacyjną między Stanami Zjednoczonymi i Polską, prowadzi również działania popularyzujące polską kulturę i naukę w Stanach Zjednoczonych. Z kolei głównym celem powołanego do życia w 2010 r. warszawskiego oddziału Fundacji jest organizacja, wspieranie i prowadzenie wymiany intelektualnej, kulturalnej i edukacyjnej między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Dzięki umowom rozszerzona zostanie trwająca od lat współpraca naszego Uniwersytetu z Fundacją, zapoczątkowana przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej KUL. W ramach wspólnych działań, w których udział weźmie również  Uniwersytet Otwarty KUL, realizowane będą wydarzenia edukacyjne, dydaktyczne, naukowe i kulturalne przeznaczone zarówno dla studentów i środowiska akademickiego, jak i szerszego grona odbiorców, w tym uczniów i nauczycieli, oraz inicjatywy promujące polską kulturę oraz ideę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Stanach Zjednoczonych. Podpisanie umów służy nie tylko zacieśnianiu współpracy naszego Uniwersytetu z ważnym ośrodkiem wzmacniającym polsko-amerykańskie relacje kulturalno-naukowe, stanowi również istotny krok do rozszerzania umiędzynarodowienia Uczelni. Wierzymy, że bogata oferta Fundacji, skierowana do studentów i pracowników naukowych posłuży rozwijaniu kompetencji i kontaktów zagranicznych naszej Uczelni.

2020-08-13

Goście Uniwersytetu Otwartego z terenów Fundacji Potulickiej

W poniedziałek i w czwartek tradycyjnie, jak każdego roku, mieliśmy zaszczyt gościć uczniów Szkół Patronackich KUL z terenu gminy Sicienko, którzy w dwóch grupach przyjechali do Lublina wraz z opiekunami. Po raz pierwszy, z powodu pandemii koronawirusa, był to wyjazd w mniejszym, rodzinnym gronie. Grupy serdecznie powitała Pani Rektor prof. Iwona Niewiadomska. Nasi goście uczestniczyli w wycieczce po Uniwersytecie, dzięki której poznali historię Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Bardzo cieszymy się, że Uniwersytet Otwarty gościł Państwa w murach naszej Uczelni.

Życzymy udanego pobytu w Lublinie i wielu niezapomnianych wspomnień. Do zobaczenia wkrótce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2020-07-13

Szanowni Maturzyści!

Tegoroczny maraton maturalny dobiegł końca, możecie cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. Mamy nadzieję, że odpowiedzi na Wasze liczne pytania przygotowane przez naszych ekspertów, a także rady Pani Psycholog zaprezentowane w formie filmików okazały się przydatne i pomogły Wam bardzo dobrze zdać wszystkie egzaminy, zaś osiągnięte wyniki, które poznacie za jakiś czas, umożliwią dostanie się na wymarzone studia.

Zarówno Wam, jak i Waszym rodzicom i nauczycielom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Wierzymy, że z częścią z Was spotkamy się w październiku w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.  

2020-06-30