Ostatnia Deska Ratunku przed maturą!

Drodzy Maturzyści!

Niedawno dobiegły końca Uniwersyteckie Powtórki Przed Maturą, podczas których spotykaliśmy się przez 5 kolejnych sobót utrwalając materiał z 12 przedmiotów maturalnych.
Do egzaminu dojrzałości pozostało już bardzo niewiele czasu. W związku z tym, na ostatniej już prostej, proponujemy Wam szybką powtórkę oraz garść praktycznych porad od naszych specjalistów. Jeżeli zastanawiasz się jak osiągnąć sukces na egzaminie maturalnym przyjdź na 

OSTATNIA DESKA RATUNKU
27 kwietnia 2017
CTW-114

Dowiesz się między innymi:

  1. jak ugryźć temat wypracowania maturalnego z języka polskiego
  2. jak poradzić sobie ze stresem, gdy dopadnie Cię efekt, który określiłeś „czarną dziurą”
  3. jak SKUTECZNIE korzystać z tablic matematycznych

Udział jest całkowicie bezpłatny, obowiązują jednak zapisy elektroniczne na stronie www.open.kul.pl (jeżeli uczestniczyłeś/aś w Uniwersyteckich Powtórkach Przed Maturą, możesz wykorzystać to samo konto, obowiązuje jeden zapis na cały blok zajęć)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

2017-04-24

20 kwietnia - Kajaki, wiosła i ... - pokaz slajdów

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym pokazie slajdów w ramach cyklu spotkań podróżniczych Otwarci na świat
 
 
Kierownikiem spływu będzie Andrzej Zykubek
 
Pokaz slajdów odbędzie się tradycyjnie w czwartek (20 kwietnia) o godzinie 17.00  w sali GG-110 (Gmach Główny, wejście od Al. Racławickich). 
2017-04-19

Uniwersyteckie Powtórki Przed Maturą 2017

Tegoroczne Uniwersyteckie Powtórki Przed Maturą dobiegły końca. Od marca spotykaliśmy się na cotygodniowych warsztatach z 12 przedmiotów maturalnych prowadzonych przez pracowników odpowiednich Instytutów naszej Uczelni.

Cieszymy się, że powtórki zostały bardzo pozytywnie ocenione przez uczestników w ankietach ewaluacyjnych, zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Mamy nadzieję, że kolejna już edycja Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą zaowocuje wszystkim ich uczestnikom sukcesami podczas egzaminów maturalnych.

 

2017-04-10 Czytaj dalej...

7-9 kwietnia 2017 - diecezjalne obchody ŚDM 2017

W dniu 8 kwietnia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II będą miały miejsce

diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży 2017 Archidiecezji Lubelskiej

które odbywać się będę pod hasłem Uczyńmy z Panem wielkie rzeczy.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.00 w Auli CTW-408.
Cały program obchodów TUTAJ
Wszystkich serdecznie zapraszamy!

2017-04-04

3 IV - spotkanie Akademii Młodych Humanistów

Najbliższe spotkanie w ramach Akademii Młodych Humanistów odbędzie się 3 kwietnia (poniedziałek). Spotkanie to będzie miało wyjątkowy charakter, ponieważ proponujemy, by uczniowie wzięli udział w wykładach filozoficznych (w ramach Tygodnia Filozoficznego) lub w zajęciach dydaktycznych polonistów i historyków.

W załączniku program zajęć do wyboru: AMH_03.04.2017

2017-03-31

Przyjdź do nas na kurs! :)

W związku ze zbliżającym się końcem semestru zimowego, a co za tym idzie... początkiem semestru letniego, serdecznie zapraszamy do zapisów na następujące kursy:

  1. Włochy bez tajemnic - kurs języka włoskiego i włoskiej kultury

UWAGA Spotkanie organizacyjne dla grupy A1 (początkującej) odbędzie się w dniu 13 lutego (poniedziałek) o godzinie 16.00 w sali C-623. 

  1. ¡Español con ritmo! - językowo-kulturowy kurs języka hiszpańskiego
  2. Kurs języka migowego - poziom podstawowy
  3. Kurs Wyższej Kultury Religijnej

Jeżeli mieli Państwo jakiekolwiek pytania czy wątpliwości organizacyjne - służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu:
telefonicznego: 81 445-42-90
mailowego: uo@kul.pl
osobistego: w sekretariacie Uniwersytetu Otwartego KUL, Al. Racławickie 14, Gmach Główny, pokój 109A

2017-01-13

Kolejny krok wędrówki Wystawy „Papież Jan Paweł II – dar Polski dla świata”

Wystawa zatytułowana „Papież Jan Paweł II – dar Polski dla świata” przygotowana na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w 2014 roku w związku z kanonizacją Patrona Uczelni tym razem zagości w Amfiteatrze przy Parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi i  św. Franciszka z Asyżu w Lublinie.

Zapraszamy do galerii.

2017-02-02 Czytaj dalej...

Studenci z University of St. Thomas na KULu

Wizyta studentów z University of St. Thomas trwa. Studenci obyli już spotkanie z Władzami naszego Uniwersytetu, odwiedzili Urząd Miasta oraz zwiedzili Lublin. Uczestniczyli również w szeregu wykładów podczas których, w skrócie, poznali historię naszego kraju oraz poznali podstawy języka polskiego. A to dopiero początek ich pobytu na KULu... ;)

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

2017-01-05

Grudniowe zajęcia dla szkół podstawowych

Za nami kolejny miesiąc zajęć organizowanych dla szkół podstawowych. Było wesoło, naukowo i bezpiecznie! Nasi mali Studenci dowiedzieli się między innymi ciekawostek na temat tego, jak ubierano się przed wiekami,  odpowiedzieli - pod okiem specjalisty - na pytanie czy pieniądze mogą być dziełami sztuki oraz jak zachować bezpieczeństwo podczas pożaru.

Zapraszamy do obejrzenie fotogalerii

2016-12-23

3-11.01.2017 Wizyta studentów z University of St. Thomas

W dniach 3 – 11 stycznia 2017 roku Uniwersytet Otwarty KUL gościł będzie grupę 22 studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA). Studenci przyjadą do Lublina na program edukacyjny Comparative Politics of Central Europe – Poland. Poza wykładami, które dotyczyć będę m.in. polskiej historii, demokracji oraz zajęć z języka polskiego, amerykańscy studenci odbędą szereg spotkań, wycieczek oraz wizyt, w tym w Urzędzie Miasta Lublina. Jest to już kolejna wizyta studentów z University of St. Thomas, którzy cyklicznie przyjeżdżają na naszą Uczelnię.

2016-12-23