Spotkanie Dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół średnich z Księdzem Rektorem

W piątek 13 grudnia 2019 r. odbędzie się spotkanie z P.T. Dyrektorami zaprzyjaźnionych szkół średnich Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Wydarzenie rozpocznie się w Gmachu Głównym KUL o godz. 10.00 powitaniem gości przez ks. prof. dr hab. Antoniego Dębińskiego – Rektora KUL. Po spotkaniu z Księdzem Rektorem Dyrektorzy wysłuchają wykładu pt. "Wielokulturowość – wartość czy obciążenie?", który wygłosi Pani dr hab. Magdalena Smoleń-Wawrzusiszyn (sala 208). Po wykładzie Dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL Pani Anna Tarnowska-Waszak przedstawi propozycje dalszej długofalowej współpracy ze Szkołami.

2019-12-10

Młodzież licealna z Warszawy gośćmi Uniwersytetu Otwartego KUL

Dnia 4 grudnia 2019 r. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II po raz pierwszy odwiedziła grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego nr. 43 im. Lotników Amerykańskich w Warszawie. Licealiści mieli okazję stać się studentami Uniwersytetu Otwartego oraz zagłębić się w świat wierszy wybitnego polskiego poety Czesława Miłosza. Dziękujemy za wizytę wszystkim uczestnikom oraz życzymy miłego pobytu w Lublinie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2019-12-05

Pierwsze spotkanie w ramach Akademii Prawa Europejskiego

3 grudnia 2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie Akademii Prawa Europejskiego, przygotowywanej we współpracy z Katedrą Prawa Międzynarodowego i Prawa Unii Europejskiej KUL. Comiesięczne zajęcia, przeznaczone dla uczniów szkół średnich, poświęcone są podstawom integracji i prawa europejskiego. We wtorek pracownik katedry Doktor Tomasz Sieniow przedstawił licealistom założenia systemu prawnego Unii Europejskiej. Bardzo dziękujemy za ciekawy wykład i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2019-12-04

Kolejny przystanek wędrówki wystawy „100 lat KUL” po Stanach Zjednoczonych

Tym razem wystawa „100 lat KUL”, poświęcona historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zagościła w Bazylice Świętego Jozefata w Milwaukee (Wisconsin), miejscu wyjątkowym dla Polonii amerykańskiej. Jest ona pierwszym polonijnym kościołem w Stanach Zjednoczonych podniesionym do rangi bazyliki i ważnym ośrodkiem polskiej kultury w Milwaukee. Uroczystego otwarcia i prezentacji dokonała 17 grudnia 2019 r. Dyrektor Uniwersytetu Otwartego Anna Tarnowska-Waszak. W uroczystości brał udział Profesor Michał Jacek Mikoś z Uniwersytetu Wisconsin-Milwaukee. Serdecznie dziękujemy Fundacji Bazyliki Świętego Jozefata, Klubowi Kobiet „Polanki” w Milwaukee, oraz Towarzystwu Przyjaciół i Absolwentów KUL w Chicago za życzliwość i wsparcie. Bardzo cieszy nas fakt, że wystawa znalazła się w kolejnym  gronie zainteresowanych odbiorców.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

2019-11-26

Listopadowe zajęcia Uniwersytetu Otwartego

W tym miesiącu po raz kolejny z wielką przyjemnością gościliśmy na zajęciach naszych młodych studentów. Najmłodsi poznali zawiłe, ale fascynujące podstawy prawa, z kolei w trakcie warsztatów integracyjno-kulturowych dowiedzieli się wielu ciekawostek o różnorodności w otaczającym nas świecie. Ich starsi koledzy nauczyli się czym jest wielokulturowe ABC, wysłuchali również ciekawej opowieści o zawodach prawniczych. Nasi goście uczestniczyli w lekcji poświęconej dziejom polskiej waluty, przygotowanej przez pracowników Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Lublinie. Bardzo serdecznie dziękujemy prowadzącym za ciekawe i rozwijające spotkania. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2019-11-21

Kurs Wyższej Kultury Religijnej


Serdecznie zapraszamy na Kurs Wyższej Kultury Religijnej, który rozpocznie się 15 listopada o godz. 16.00 w sali C-623.
Program i szczegółowy opis kursu znajdziecie Państwo na stronie.
Kurs trwa rok, zajęcia odbywają się w piątki w godz. 16.00 - 20.00
(5 godzin dydaktycznych).

Koszt kursu to 260 zł (130 zł za semestr).

Zniżki:
*10% płacąc za cały rok z góry;
*30% dla:

  • Towarzystwa Przyjaciół KUL
  • Absolwentów KWKR
  • Studentów wszystkich uczelni
  • Emerytów
  • Rencistów
  • Wszystkich osób zakonnych;

*50% dla kandydatów do zakonu;
*W przypadku zapisu 2 sióstr/braci ze zgromadzenia zakonnego, 2 osoba ma rabat 50%;
*Dodatkowo 10% dla osoby, która poleca kurs i ta osoba się zapisze wskazując polecającego.

Najwyższy rabat jaki można uzyskać to 50%

 

ZAPISY:

Uniwersytet Otwarty
Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Jana Pawła II
Al. Racławickie 14, 20-950 Lublin
Gmach Główny KUL, pok. 109A
tel. +48 81 445-42-90
e-mail: uo@kul.pl

2019-11-08

Wizyta małych słuchaczy z przedszkola i młodzieży z liceum

W środę 30 października 2019 r. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II odwiedziły grupy słuchaczy Uniwersytetu Otwartego w różnym wieku - przedszkolaków oraz licealistów.

W ramach eksperymentalnych warsztatów „Kolorowy solny świat” najmłodsi słuchacze nauczyli się wykorzystywać sól kuchenną i odrobinę kreatywności do przygotowania cieszących oko dekoracji. Dzieci chętnie zaangażowały się w zajęcia, były zachwycone możliwością poznania nowej techniki plastycznej.

Ich starsi koledzy z liceum, uczestniczący w przygotowanym dla nich wykładzie, mieli okazję dowiedzieć się, czy można uzależnić się od telefonu, a także jakie zagrożenia niosą ze sobą związane z nim, z pozoru niewinne przyzwyczajenia. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji o problemach nurtujących współczesnych nastolatków. Grupa brała również udział w wycieczce po naszym Uniwersytecie.

Zajęcia zostały wybrane z  oferty „Stwórz własne zajęcia”. Serdecznie dziękujemy prowadzącym za ciekawe i pouczające zajęcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

2019-10-30

Wizyta uczniów z IV LO w Rybniku - szkoły objętej Patronatem KUL

Dnia 24 października 2019 r. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II po raz kolejny odwiedziła grupa nauczycieli i uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku – szkoły objętej Patronatem KUL. Licealiści zainteresowani konkretnymi kierunkami studiów mogli poczuć się jak studenci, uczestnicząc wraz ze starszymi kolegami w wykładach prowadzonych przez pracowników poszczególnych instytutów. Nasi młodzi goście mieli również okazję zapoznać się z ofertą naszego uniwersytetu. Wizyta przebiegała w miłej atmosferze, uczniowie i opiekunowie serdecznie dziękowali za te wyjątkowe zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Galeria 1

Galeria 2

2019-10-24

Zajęcia z języka rosyjskiego dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie

W środę 23 października 2019 r. rozpoczęliśmy nowy semestr zajęć dla uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach oferty "Stwórz własne zajęcia". Grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie uczestniczyła w warsztatach z języka rosyjskiego. W ich trakcie mieli okazję poznać techniki dydyaktyczne umozliwiające  skuteczną naukę języka poprzez zabawę. Uczniowie i opiekunowie byli zadowoleni ze spotkania, dzięki któremu rozwinęli swoje kompetencje językowe. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2019-10-24

Wizyta międzynarodowej grupy młodzieży na KUL

W dniu 22 października 2019 r. po raz  kolejny będziemy gościć na KUL międzynarodową grupę młodzieży ze szkół podstawowych i średnich.  Będą to uczniowie z Turcji, Włoch, Grecji, Rumunii i Polski. Grupa przybyła do Polski na tydzień w ramach programu Erasmus+. Na zaproszenie Uniwersytetu Otwartego KUL goście wraz ze swoimi rówieśnikami z lubelskiej Szkoły Podstawowej nr 16 i nauczycielami odwiedzą Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz wezmą udział w specjalnie dla nich zorganizowanych warsztatach z zakresu integracji międzykulturowej. Wszystkie aktywności dla młodzieży - warsztaty, wycieczka po KUL oraz spotkanie z uczelnianym koordynatorem programu Erasmus zostały przygotowane w języku angielskim. Zaplanowana wizyta jest kolejną wizytą międzynarodowej grupy młodzieży na KUL w ramach działań Uniwersytetu Otwartego KUL na rzecz integracji międzykulturowej. W ostatnim czasie gościliśmy grupy z Hiszpanii, Włoch, Grecji, Łotwy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

2019-10-21