Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim

21 listopada 2019 r. (czwartek) KUL będzie gościł swojego
absolwenta, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy współczesnych Wiesława Myśliwskiego.O godz. 18.00 w Auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego w ramach KULowskich spotkań literackich oraz wernisaży literackich „Akcentu”  odbędzie się wieczór autorski tego wybitnego pisarza. Spotkanie poprowadzi redaktor naczelny „Akcentu” dr Bogusław Wróblewski. Wstęp wolny.

2019-11-20

Kurs Wyższej Kultury Religijnej


Serdecznie zapraszamy na Kurs Wyższej Kultury Religijnej, który rozpocznie się 15 listopada o godz. 16.00 w sali C-623.
Program i szczegółowy opis kursu znajdziecie Państwo na stronie.
Kurs trwa rok, zajęcia odbywają się w piątki w godz. 16.00 - 20.00
(5 godzin dydaktycznych).

Koszt kursu to 260 zł (130 zł za semestr).

Zniżki:
*10% płacąc za cały rok z góry;
*30% dla:

 • Towarzystwa Przyjaciół KUL
 • Absolwentów KWKR
 • Studentów wszystkich uczelni
 • Emerytów
 • Rencistów
 • Wszystkich osób zakonnych;

*50% dla kandydatów do zakonu;
*W przypadku zapisu 2 sióstr/braci ze zgromadzenia zakonnego, 2 osoba ma rabat 50%;
*Dodatkowo 10% dla osoby, która poleca kurs i ta osoba się zapisze wskazując polecającego.

Najwyższy rabat jaki można uzyskać to 50%

 

ZAPISY:

Uniwersytet Otwarty
Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Jana Pawła II
Al. Racławickie 14, 20-950 Lublin
Gmach Główny KUL, pok. 109A
tel. +48 81 445-42-90
e-mail: uo@kul.pl

2019-11-08

Wizyta małych słuchaczy z przedszkola i młodzieży z liceum

W środę 30 października 2019 r. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II odwiedziły grupy słuchaczy Uniwersytetu Otwartego w różnym wieku - przedszkolaków oraz licealistów.

W ramach eksperymentalnych warsztatów „Kolorowy solny świat” najmłodsi słuchacze nauczyli się wykorzystywać sól kuchenną i odrobinę kreatywności do przygotowania cieszących oko dekoracji. Dzieci chętnie zaangażowały się w zajęcia, były zachwycone możliwością poznania nowej techniki plastycznej.

Ich starsi koledzy z liceum, uczestniczący w przygotowanym dla nich wykładzie, mieli okazję dowiedzieć się, czy można uzależnić się od telefonu, a także jakie zagrożenia niosą ze sobą związane z nim, z pozoru niewinne przyzwyczajenia. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji o problemach nurtujących współczesnych nastolatków. Grupa brała również udział w wycieczce po naszym Uniwersytecie.

Zajęcia zostały wybrane z  oferty „Stwórz własne zajęcia”. Serdecznie dziękujemy prowadzącym za ciekawe i pouczające zajęcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

2019-10-30

Wizyta uczniów z IV LO w Rybniku - szkoły objętej Patronatem KUL

Dnia 24 października 2019 r. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II po raz kolejny odwiedziła grupa nauczycieli i uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku – szkoły objętej Patronatem KUL. Licealiści zainteresowani konkretnymi kierunkami studiów mogli poczuć się jak studenci, uczestnicząc wraz ze starszymi kolegami w wykładach prowadzonych przez pracowników poszczególnych instytutów. Nasi młodzi goście mieli również okazję zapoznać się z ofertą naszego uniwersytetu. Wizyta przebiegała w miłej atmosferze, uczniowie i opiekunowie serdecznie dziękowali za te wyjątkowe zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Galeria 1

Galeria 2

2019-10-24

Zajęcia z języka rosyjskiego dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie

W środę 23 października 2019 r. rozpoczęliśmy nowy semestr zajęć dla uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach oferty "Stwórz własne zajęcia". Grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie uczestniczyła w warsztatach z języka rosyjskiego. W ich trakcie mieli okazję poznać techniki dydyaktyczne umozliwiające  skuteczną naukę języka poprzez zabawę. Uczniowie i opiekunowie byli zadowoleni ze spotkania, dzięki któremu rozwinęli swoje kompetencje językowe. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2019-10-24

Wizyta międzynarodowej grupy młodzieży na KUL

W dniu 22 października 2019 r. po raz  kolejny będziemy gościć na KUL międzynarodową grupę młodzieży ze szkół podstawowych i średnich.  Będą to uczniowie z Turcji, Włoch, Grecji, Rumunii i Polski. Grupa przybyła do Polski na tydzień w ramach programu Erasmus+. Na zaproszenie Uniwersytetu Otwartego KUL goście wraz ze swoimi rówieśnikami z lubelskiej Szkoły Podstawowej nr 16 i nauczycielami odwiedzą Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz wezmą udział w specjalnie dla nich zorganizowanych warsztatach z zakresu integracji międzykulturowej. Wszystkie aktywności dla młodzieży - warsztaty, wycieczka po KUL oraz spotkanie z uczelnianym koordynatorem programu Erasmus zostały przygotowane w języku angielskim. Zaplanowana wizyta jest kolejną wizytą międzynarodowej grupy młodzieży na KUL w ramach działań Uniwersytetu Otwartego KUL na rzecz integracji międzykulturowej. W ostatnim czasie gościliśmy grupy z Hiszpanii, Włoch, Grecji, Łotwy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

2019-10-21

Pierwsze zajęcia dla najmłodszych w ramach oferty Uniwersytetu Otwartego KUL dla szkół w nowym semestrze

11 października 2019 r. rozpoczęliśmy nowy semestr zajęć dla najmłodszych w ramach programu dla grup szkolnych. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję dowiedzieć się skąd się bierze miód, a także jak powstaje prąd. Ich starsi koledzy z klas 4-8 z kolei poznali czym jest energia odnawialna oraz które rośliny są przyjazne dla pszczół. Dzięki przygotowanym przez wykładowców pokazom uczestnicy zyskali szansę wziąć udział w prostych eksperymentach naukowych. 

Po wykładach na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II nasi słuchacze wspólnie z opiekunami udali się na wycieczkę do siedziby Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Lublinie, gdzie wysłuchali opowieści o historii Złotego - polskiej waluty, pod opieką pracownika NBP zwiedzili również siedzibę banku. Spotkania w Narodowym Banku Polskim odbywają się dzięki współpracy między instytucją a Uniwersytetem Otwartym KUL. Zajęcia prowadzone przez pracowników banku będą organizowane cyklicznie przez cały semestr. Bardzo serdecznie dziękujemy prowadzącym za ciekawe i pouczające prelekcje oraz czas poświęcony najmłodszym studentom KUL.  

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

2019-10-11

IV Międzynarodowy Dzień KUL

W piątek 4 października na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywał się IV Międzynarodowy Dzień KUL. Uroczyste spotkanie zwieńczyło cykl szkoleń dla studentów zagranicznych w ramach Tygodnia Adaptacyjnego w projekcie Lubelskiej Koalicji na rzecz Integracji. Celem piątkowego wydarzenia było ciepłe powitanie wszystkich studiujących na KUL cudzoziemców, zaproszenie ich do aktywnego włączenia się w życie społeczności akademickiej, a także zaprezentowanie Uniwersytetu jako otwartego i przyjaznego. Swoje stoiska z ofertą dla studentów z zagranicą zaprezentowały: Dział Kształcenia – Biuro Rekrutacji, Dział Współpracy z Zagranicą & Erasmus+, Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych, Centrum Polsko-Chińskie, Szkoła Języka i Kultury Polskiej, Uczelniany Samorząd Studentów, Lubelska Koalicja na rzecz Integracji, Duszpasterstwo Akademickie KUL oraz Uniwersytet Otwarty. Po spotkaniu z przedstawicielami władz Uniwersytetu zagraniczni studenci związani z naszą uczelnią przedstawili swoje refleksje o studiowaniu na KUL. Nasi goście mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o kulturze polskiej w trakcie quizu, a także nauczyć się polskich tańców. Spotkanie uwieńczyła degustacja dań kuchni polskiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Plakat

2019-10-03

Orientation Week 2019

W dniach 1-5 października 2019 r. odbywał się prowadzony w języku angielskim tydzień adaptacyjny - „Orientation Week”, realizowany w ramach projektu Lubelskiej Koalicji na rzecz Integracji, w którym Uniwersytet Otwarty brał czynny udział. Głównym celem zajęć było ułatwienie obcokrajowcom rozpoczynającym studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II zaaklimatyzowania się w Polsce i Lublinie, zaznajomienie z polską historią, kulturą i tradycjami, a także topografią Lublina i lokalizacją budynków KUL. Uwaga została również zwrócona na poinformowanie ich o prawach i obowiązkach studentów oraz obcokrajowców przebywających w Polsce, a także przedstawienie podstawowych zasad funkcjonowania Uniwersytetu. Dzięki kursowi nasi nowi studenci zyskali zasób informacji niezbędnych do rozpoczęcia przez nich studiów, a także szansę na szybkie zadomowienie się w naszym gronie i aktywne włączenie w życie społeczności akademickiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

2019-10-03

ZAPRASZAMY NA KURSY JĘZYKOWO-KULTUROWE

Włochy bez tajemnic, czyli kurs języka włoskiego i włoskiej kimg_20180426_085049_129ultury

Jaką kawę piją Włosi kilka razy dziennie? Czy każdy makaron można mieszać z każdym sosem? Ile jest włoskich regionów i które z nich są najpiękniejsze? W jakim mieście powstała pierwsza pizza i dla kogo? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań można poznać podczas unikatowego kursu „Włochy bez tajemnic, czyli kurs języka włoskiego i włoskiej kultury", który daje możliwość uczenia się języka włoskiego i jednocześnie poznania różnych aspektów włoskiej kultury. W czasie trwania kursu uczestnicy nie tylko rozwijają wszystkie swoje kompetencje językowe na odpowiednich poziomach zaawansowania (6 poziomów), ale dowiadują się także wielu ciekawostek związanych z włoską muzyką, filmem, kuchnią, historią i geografią Półwyspu Apenińskiego oraz włoską sztuką. Kurs „Włochy bez tajemnic" daje także możliwość dopasowania stosowanych metod dydaktycznych uwzględniając potrzeby poszczególnych uczestników kursu, co, w połączeniu z poznawaniem kultury w języku włoskim, w znaczący sposób ułatwia i przyspiesza naukę języka.
PONIEDZIAŁEK:
16.00-17.30 – A0-początkująca (nowa grupa)
17.35-19.05 – A1-po semestrze nauki
19.10-20.40 – A1 po roku nauki
ŚRODA:
16.00-17.30 – A2+
17.35-19.05 – A2 (połączone grupy A1 po 1,5 roku i A1 po 2 latach nauki)
19.10-20.40 – B1+


Spotkanie organizacyjne dla grupy A0 odbędzie się w poniedziałek 14 października o godz. 16.00 w sali C-623.

Zajęcia dla grupy A1 rozpoczną się 14 października, natomiast dla grup środowych 16 października.

 

Kurs języka angielskiego i angielskiej kultury

Skąd się wzięło określenie „angielska herbata”? Gdzie najczęściej wykorzystujemyangeislki język angielski? Dlaczego tak ważne jest, aby umieć się posługiwać językiem angielskim w dzisiejszych czasach? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zainteresowaniom naszych Słuchaczy proponujemy kurs językowo-kulturowy z angielskiego. Podczas kursu będziemy poznawać kulturę krajów anglojęzycznych, ich specyfikę oraz ciekawostki językowe. Ponadto będziemy:

 • pobudzać motywację do nauki języka;
 • rozwijać możliwości słuchowe i artykulacyjne oraz pamięć;
 • rozwijać cztery sprawności językowe (słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie);
 • poznawać słownictwo związane z naszym otoczeniem i codziennymi czynnościami.

Kurs będzie prowadzony na 2 poziomach zaawansowania:
WTOREK:
16.00-17.30 – A1 po semestrze nauki
17.45-19.15 – B1


Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 15 października o godz. 16.00 w sali C-623.

Zajęcia rozpoczną się 22 października.

 

Kurs języka hiszpańskiego i hiszpańskiej kultury

Czym jest sjesta? Co należy wiedzieć wybierając sispain-86898_960_720ę do Hiszpanii?  Jak Hiszpanie spędzają czas wolny? Jak zapytać o drogę albo zamówić kawę będąc na wakacjach w Barcelonie lub Madrycie? Zapraszamy na kurs języka hiszpańskiego i hiszpańskiej kultury.  Proponujemy kurs na 2 poziomach zaawansowania:
CZWARTEK:
16.00-17.30 – A0
17.45-19.15 – B1*

*Dla osób zainteresowanych po ukończeniu kursu będzie możliwość przystąpienia do egzaminu certyfikowanego przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Madrycie w jednej wybranej kategorii:

 • język hiszpański w biznesie
 • język hiszpański w turystyce

Egzamin dodatkowo płatny. Szczegółowe informacje będą dostępne na spotkaniu organizacyjnym.


Spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek tj. 17 października o godz. 16.00 w sali C-623.

Zajęcia rozpoczną się 24 października.

 

Każdy kurs trwa 30 godzin dydaktycznych (raz w tygodniu 2x45min.)

Koszt kursu to 270 zł (dla pracowników KUL, studentów i doktorantów KUL oraz absolwentów KUL przysługuje zniżka 20%) 

 

ZAPISY:

Uniwersytet Otwarty
Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Jana Pawła II
Al. Racławickie 14, 20-950 Lublin
Gmach Główny KUL, pok. 109A
tel. +48 81 445-42-90
e-mail: uo@kul.pl

2019-09-20