Kurs języka niemieckiego „Język i kultura”

Serdecznie zapraszamy do zapisów na 30 godzinny kurs języka niemieckiego „Język i kultura”!

Realizujemy kolejny cykl spotkań językowych dedykowany początkującym jak
i zaawansowanym słuchaczom Uniwersytetu Otwartego.

Jeśli chcą Państwo dopiero zacząć swoją przygodę z językiem niemieckim albo poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności, zapraszamy do udziału w kursie.

Celem zajęć "Język i kultura" jest wykształcenie umiejętności wyrażania się w języku niemieckim oraz wykształcenie pozytywnego obrazu Niemiec.

Grupa początkująca zostanie wprowadzona w język i świat kultury niemieckiej. Natomiast na zajęciach dla grupy zaawansowanej kursanci będą mieli możliwość przypomnieć sobie najważniejsze nazwiska osób, które miały wpływ na aktualny poziom wiedzy i kultury na świecie.
W ramach szeroko rozumianej kultury kursanci będą mogli wymienić się spostrzeżeniami na temat polityki, geografii, społeczeństwa niemieckiego, jak i mentalności niemieckiej.
Na zajęciach zostanie zaprezentowany związek, jaki istnieje pomiędzy licznymi zasadami panującymi w gramatyce języka niemieckiego a specyfiką pracy Niemców.

Ponadto kursanci dowiedzą się, jak przygotować najważniejsze dokumenty aplikacyjne do pracy (CV, list motywacyjny). Kolejnymi zagadnieniami będzie omówienie budowy umowy pracy zawartej z niemieckim pracodawcą, jak również przedstawienie uwarunkowań i reguł rynku pracy. Przedstawiane na zajęciach słownictwo i zasady gramatyczne będą wpisane w tematykę kultury dnia codziennego, a celem głównym będzie rozwój umiejętności aktywnych (tzn. pisanie i mówienie).

Proponowane terminy kursu:

Czwartek:

grupa I od 17:00 do 18:30

grupa II od 18:40 do 20:10

 

Kurs języka rosyjskiego "Podmoskiewskie wieczory"

"Podmoskiewskie wieczory" czyli 30 godzinny kurs online języka i kultury rosyjskiej!   Naszą drogę rozpoczniemy, jakżeby inaczej, w Moskwie, gdzie spacerem udamy się na Plac Czerwony (który wcale nie był czerwony), westchniemy z zachwytem, widząc wielobarwne kopuły cerkwi i nauczymy się korzystać z podziemnej stolicy - metra.

Może wstąpimy do naszych przyjaciół na herbatę z samowara oraz bliny z miodem? A może urzeczeni obejrzymy „Dziadka do orzechów” w Teatrze Balszoj?

Gdy tylko znudzi się nam szum stolicy, na Dworcu Jarosławskim wskoczymy do pociągu i rozpoczniemy wspaniałą podróż Koleją Transsyberyjską. Każdy kilometr z tej długiej trasy (9298,2 km) będzie odkrywał kolejne barwy rosyjskiej mozaiki – muzykę, film, tradycje oraz zwyczaje.

Proponowane terminy kursu:

Piątek:

grupa I od 17:00 do 18:30

grupa II od 18:40 do 20:10

 

Zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym (z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams) z możliwością przejścia na tryb stacjonarny po uzgodnieniu ze słuchaczami i prowadzącymi.

Wszystkich zainteresowanych poinformujemy o terminie spotkania organizacyjnego.

Zapraszamy do zapisów!

Koszt kursu to 270 zł (dla pracowników KUL, studentów i doktorantów KUL oraz absolwentów KUL przysługuje zniżka 20%)

Zapisy za pośrednictwem:

e-mail: uo@kul.pl

numer telefonu: 81 445-42-90