#współczesność na warsztat: kultura, sztuka, literatura

Co oznacza dla młodego humanisty pojęcie sztuki współczesnej? Co obejmuje? Na co zwrócić uwagę w pojedynczych dziełach malarskich, dramatycznych, realizacjach scenicznych i performatywnych, w tekstach poetyckich? Czy współczesna kultura ma jeszcze jakikolwiek związek z tradycją? Potrzebujemy głębszych sensów czy wystarczy nam intuicja?

Cykl warsztatów online: #współczesność na warsztat adresujemy do młodzieży szkolnej w wieku od 16 do 19 lat. Jest to propozycja zajęć — rozszerzonych o elementy dyskursu akademickiego — wiedzy o kulturze, umiejętności analizy wybranych dzieł, a także rozmowy o postawach młodego człowieka wobec jej wytworów. I najważniejsze: gromadzenia narzędzi niezbędnych do obioru tego, co proponują współcześni artyści.

Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu w wymiarze jednej godziny za pomocą zdalnych platform nauczania (m.in. zoom.us).

 

Warsztaty prowadzi mgr Magdalena Zaremba
Zajęcia w każdy czwartek w godz. 10:00-11:00
Startujemy w czwartek, 14 maja 2020 roku

 

Obowiązują zapisy poprzez przesłanie wypełnionego zgłoszenia na adres: uo@kul.pl
Zgłoszenie do pobrania
Czekamy do 12 maja! Liczba miejsc ograniczona!

 

Kilka słów o prowadzącej: 
Magdalena Zaremba — doktorantka w Katedrze Krytyki Literackiej KUL, absolwentka filologii polskiej w specjalnościach: nauczycielskiej, teatrologicznej, antropologiczno-kulturowej. Finalista Ogólnopolskiej Nagrody im. Czesława Zgorzelskiego na najlepszą polonistyczną pracę magisterską w roku 2016. Tutor, dydaktyk; prowadzi cykliczne zajęcia analizy i interpretacji tekstów kultury współczesnej w Akademii Młodych Humanistów. Zainteresowania badawcze: romantyczna korespondencja sztuk, ekfraza w dziełach literackich.